Apie depresiją.

Psichoterapeutė Agnė Kirvaitienė- Kas yra depresija? Pagal kokius požymius galima atpažinti šią ligą?

-- Depresija -- tai liūdna, prislėgta nuotaika. Ši i liga turi daug
požymių: liūdesys, prislėgtumo jausmas, greitas nuovargis ir ašaros, savęs nuvertinimas ir menkavertiškumas, nepaaiškinamas nerimas ar pastovi įtampa. Neretai pacientui
tampa sunku mąstyti, kalbėti, veikti, o veide sustingsta kančios išraiška. Sunkiais atvejais gali atsirasti ir savižudybės ar savęs žalojimo idėjos bei veiksmai.

Depresija sergančio žmogaus niekas nebedomina, jis tampa abejingas aplinkai, sutrinka pasitenkinimo, malonumo pojūčių išgyvenimas, dažnai atsiranda abejingumas maistui, seksui ir kt.
Nereta kamuoja nemiga, arba atvirkščiai – per didelis mieguistumas.

Šalia gali būti ir kitų būdingų depresijos simptomų: darbe tampa sunku
susikaupti, ilgai atidėliojama darbo pradžia, sutrinka dėmesio koncentracija, aplanko įkyrios
savęs apkaltinimo mintys, niūrus ir pesimistinis ateities
įsivaizdavimas. Depresijos būsenoje viskas matoma lyg per juodą uždangą – spalvos drumstos ir neryškios, pojūčiai atbukę, nėra jokios perspektyvos, planų.

Sergant depresija, gali kankinti ir įvairūs nemalonūs kūno pojūčiai bei skausmai galūnėse,
kakle, krūtinėje, vidaus organuose, dažnai sustiprėja nugaros, skrandžio negalavimai, tai taip vadinamas somatinis depresijos komponentas.

Ne taip jau retai pasitaiko ir vadinamoji "atipinė depresija" - nuotaika būna nedaug pažeminta, ar net normali, o pacientas atvirkščiai gali būti net perdėtai aktyvus.
Toks žmogus lyg bėga nuo savo išgyvenimų, tačiau tuomet sustiprėja dirglumas, atsiranda impulsų kontrolės sutrikimai, pykčio priepuoliai, ypač sustiprėja nerimas, nemiga, ir pan. Panašiai žmogus itin sunkią vidinę savijautą milžiniškomis pastangomis gali kompensuoti, o neretai ir nuslėpti net nuo pačių artimiausių žmonių, atrodyti linksmas ir pasitempęs, todėl depresija turi ir savo „besišypsantį veidą“. Šiais atvejais dažnai drauge būna ir kitų psichikos sutrikimų.


-- Dėl kokių priežasčių susergama šia liga?

-- Depresijos priežastis aprašo kelios teorijos.. Viena pagrindinių depresiją sieja su paveldimumu, manoma, jog tai genetiškai apspręstas smegenų veiklos biocheminės pusiausvyros sutrikimas. Sutrinka įvairių biologiškai aktyvių cheminių medžiagų (Serotonino, Noradrenalino, Dopamino ir kt.) koncentracija galvos smegenyse. Pacientų šeimose dažnai yra žmonių linkusių į nuotaikos sutrikimus.

Depresija gal atsirasti ir po patirtų įvairių skaudžių išgyvenimų: prievartos, praradimų, nusivylimų bei kitų psichologinių traumų.

Kai kurie žmonės pasižymi taip vadinamu „depresiniu charakteriu“ – jie yra jautresni, lengviau pažeidžiami, sunkiau ištveria įvairias gyvenimiškas krizes, lėčiau iš jų išbrenda, o dėl visų gyvenime nutinkančių nesėkmių linkę kaltinti pirmiausiai save. Tačiau tuo pat metu šie žmonės gali būti labai supratingi, dėmesingi, ištikimi ir atsidavę draugai, bendradarbiai. Jie dažniau linkę sirgti nuotaikos sutrikimais.

Kiekvienam sveikam, patiriančiam depresiją žmogui po kurio laiko,
dažniausiai po kelių savaičių, skausmingi išgyvenimai praeina ar
susilpnėja tiek, kad jis sugeba atsitiesti, žvelgti į ateitį ir atgauna
pasitikėjimą bei viltį.

Visai kas kita tuomet, jei gyvenimiškos krizės išprovokuoja tikrą
klinikinę depresiją ir žmogus suserga.

Susirgę jau nebegali patys išlipti iš depresijos duobės.

Artimieji dažniausiai pradžioje nesupranta, kaip blogai žmogus jaučiasi
ir laiko tokią būseną apsileidimu, reikalauja "suimti save į rankas",
"netingėti ".

Tačiau apimtas depresijos žmogus pats jau nebegali nei susiimti, nei
prisiversti ką nors daryti, todėl tenka kreiptis pagalbos į specialistus.

Sunkia depresija sergančių žmonių padėtis yra ypač sudėtinga. Pacientas
pats nebegali tvarkyti savo gyvenimo, pradeda neadekvačiai elgtis,
iškrenta i socialinio konteksto, nebeįstengia bendrauti su
draugais, artimaisiais, nebesugeba atlikti net smulkių buities darbų. Jis tiesiog
palūžta ir laiką dažniausiai leidžia gulėdamas lovoje.

Dėl apatijos ir nenoro gyventi žmogui kyla minčių apie savižudybę.

Jeigu matote, jog pavyzdžiui, bendradarbis tampa užsidaręs, nuolat sėdi ir žiūri į vieną tašką, o lyg tarp kitko užsimena, kad nebenori gyventi -- tai jau signalas, į kurį reikia atkreipti
dėmesį.

Yra daug klinikinės depresijos rūšių, tačiau paprastai pasakius: lengva depresija --
kuomet dirbti nesinori, vidutinė depresija -- kuomet valgyti nesinori ir
sutrinka miegas, sunki depresija -- kai jau nebesinori gyventi.

Medicinos tyrimai rodo, jog praktiškai kas antras iš mūsų gyvenime
patiria nors vieną vidutinės depresijos epizodą, o lengvos depresinės būklės
pasitaiko visiems be išimties.

-- Šiuo metų laiku daug žmonių skundžiasi dėl prislėgtos būsenos, blogos
nuotaikos ir jos svyravimų? Nuo ko priklauso tokia būsena? Ar tai irgi
tam tikra depresijos forma?

-- Geografiniu požiūriu mes gyvename tamsiojoje zonoje. Kuo toliau į šiaurę, tuo daugiau
žmonių, sergančių depresija. Yra nustatytas tiesioginis ryšys tarp matomos šviesos intensyvumo ir biocheminių procesų galvos smegenyse. Šis biologinis mechanizmas skirtas reguliuoti natūralius cikliškus fiziologinius procesus (miego/būdravimo ritmą, bendrą aktyvumą, seksualinį elgesį, mitybą ir kt.).

Esant tamsiajam laikotarpiui daugiau žmonių skundžiasi prislėgta
nuotaika, nedarbingumu, jaučiasi nuolat pavargę. Kai aplink pilka ir
niūriu, keičiasi ir žmogaus nuotaika. O šviesiuoju metų laiku dažniau pasitaiko atipinės ligos formos su nerimu ir polinkiu į savižudybę.

Neveltui Skandinavijos šalyse toks populiarus gydymas šviesos terapija.

Be to, šiais laikais daugybę žmonių gyvena labai įtemptą gyvenimą: daug
dirba, ima paskolas, kurias reikia sumokėti. Patiria stresą, nuolatinį nerimą, aplinkos, įvaizdžio spaudimą. Neigiamą įtaką daro ir įvairios reklamos, skatinančios būti
sėkmingu, turtingu, sugebančiu viską kontroliuoti ar tiesiog – supermenu.

Visi šie dalykai slegia žmogų, tačiau tai nesusiję su ta sunkiąja
depresijos forma, apie kurią kalbėjau prieš tai, laikoma, jog ji dažniausiai būna genetiškai apspręsta.

-- Kaip gydoma depresija? Kas žmogui gali padėti?

Lengvesniais atvejais gerai padeda poilsis bei sistemingas ir kruopštus individualios „savęs mylėjimo programos“ įgyvendinimas. Nereikia pamiršti, jog laikas praleistas su draugiškais ir mylinčiais žmonėmis yra sveiko sielos gyvenimo pagrindas.

-- Yra keli medicininiai depresijos gydymo būdai, tačiau dažniausiai taikomas gydymas medikamentais ir psichoterapija.

Gydymas vaistais dažniausiai apsiriboja antidepresantų ir raminančių vaistų grupės preparatų
skyrimu.

Antidepresantai - tai medžiagos, kurios veikdamos tam tikrus ląstelių receptorius galvos
smegenyse atstato dėl ligos sumažėjusią nuotaiką gerinančių medžiagų
koncentraciją ir dėl to depresijos simptomai laipsniškai ima blėsti. Raminantys vaistai – šalina nerimo sukeliamą diskomfortą ir padeda užmigti.

Raminantys preparatai skiriami gydymo pradžioje, paprastai iki 2 mėn., o antidepresantus tenka vartoti ilgai, trumpiausiai 6-8 mėn. Nesilaikant gydytojo rekomendacijų, depresija gali vėl pasikartoti.

Padeda ir pokalbiai su psichologu, psichoterapeutu. Tačiau gilesnis
psichoterapijos procesas taip pat yra sudėtingas, turi savo atskiras indikacijas, reikalauja ir
laiko, ir paties žmogaus pastangų.

Tyrimais įrodyta, jog geriausius rezultatus duoda šių abiejų metodų derinimas.

Nors didžioji dalis pacientų laipsniškai pasveiksta, depresija gali kartotis.

Artimų žmonių supratimas ir pagalba labai gelbsti, svarbu nepalikti depresijos prislėgto žmogaus vieno su savo išgyvenimais, neįkyriai, bet tvirtai leisti jam suprasti jog esate šalia ir jums rūpi kaip iš tiesų jis jaučiasi.

Gyd. psichoterapeutė Agnė Kirvaitienė.
Email: info@psichoterapijoscentras.lt
Mob. Tel.: +370 688 42222
. ......................................................................................................................................

Zmogus
Bedarbe
 
KOMENTARAS 1.
Sveiki,o ka daryti jei esu tokioje depresijoje jog nebesuprantu kaip iskalbeti viskas kas su manimi darosi.As nebegaliu kalbeti,tik ziuriu i viena taska ir viskas.Zodziu nebegirdziu,pati pfatart nirko nebrgaliu.Pasidariau sau dvdtima,norisi tik numirti.

       Atsakymas: Sveiki, manau, kad jūsų būklė labai rimta, jums reikia gydymosi ligoninėje. Neatidėliokite ir kreipkitės į savo apylinkės psichiatrą. Pagarbiai, psichoterapeutė Agnė Kirvaitienė +370 688 42222
. ......................................................................................................................................

Alfonsas Mažuolis
pensininkas
 
KOMENTARAS 2.
Žmona gydosi Jonavoje pas gyd.ŠVEIKAUSKIENĘ.Buvo pagerėję tačiau susirgo sunus .Vėl viskas atsinaujino.Ką daryti,kad padėčiau.Ačiu

       Atsakymas: Sveiki, Alfonsai. Kuomet šeimos narys serga, tikrai situacija yra nelengva, tačiau ne beviltiška. Manau kad padėti galite tiesiog pabūdamas šalia, pagelbėdamas pasirūpinti vaiku, surasdamas laiko jūsų ir žmonos santykiams, pokalbiams, laisvalaikiui. Visu tuo pasirūpinti tikrai nėra lengva, tai sudėtinga, tačiau jei norite pagelbėti žmonai, turite pasistengti. Pagarbiai, psichoterapeutė Agnė Kirvaitienė +370 688 42222
. ......................................................................................................................................

Renata
Namu seiminyke
 
KOMENTARAS 3.
Sveiki, net nezinau nuo ko pradeti pasakot apie save bet yra taip, bloga silpna nezinau kas darosi atrodo arba isprotesiu arba mirsiu ir taip jau 8men baime kad man kazkas negerai ir tada pradedu verkti nezinodama kaip sau padeti galeciau rasyti ir rasyti, kadangi gyvenu uzsieny pas seimos daktara nuainu israse vaistu nuo panikos ataku, bet man jie nepadeda prasau jusu pagalbos ka man daryti?

       Atsakymas: Sveiki, Renata. Atrodo kad jūs kenčiate nuo nerimo ir mirties baimės, taip pat panikos atakų. Jums paskyrė vaistus, tačiau jie nepadeda, nes reikia papildomo gydymo psichoterapija. Reikia kreiptis į psichoterapeutą ir kartu su juo analizuoti bei suprasti jūsų nerimo priežastis. Paprastai toks gydymas: vaistai ir psichoterapija padeda visiems. Pagarbiai, psichoterapeutė Agnė Kirvaitienė +370 688 42222
. ......................................................................................................................................

Lina
Darbuotoja
 
KOMENTARAS 4.
Laba diena,gyvenam su vyru pas jo mama,jai 89 metai,ji mane žemina,aš pati esu jautri,verkiu dažnai,bunu pikta,darbe mokausi i naujas pareigas,jei kas nepasiseka virsininke pyksta,as puolu i asaras,minčiu apie mirti ateina,bet sulaiko,kad turiu tris vaikus,vyra,vaiku auklejime vyras nepadeda,man vienai tenka ir geruoju ir kartais piktai su vaikais sutarti vaikams 14,13,7.nežinau kaip tiek nesijaudinti,kaip buti stipriai islikt ramiai darbe.

       Atsakymas: Sveiki, Lina, panašu kad turite daug atlaikyti: anytos pažeminimus, stresą darbe, rūpestį vaikais. Tokioje situacijoje nelengva surasti laiko sau, poilsiui, savęs meilei. Gali būti kad dėl to jaučiatės tokia pavargusi ir išsekusi. Taip pat manau kad jums gali padėti pokalbiai su psichoterapeutu. Pagarbiai, psichoterapeutė Agnė Kirvaitienė +370 688 42222
. ......................................................................................................................................

Greta
 
KOMENTARAS 5.
Sveiki,perskaiciau jusu straipsni,niekada nesu klausus viesai ,bet sykart isdrysiu.Nesuprantu ar man depresija ar kas. Padaznejas jautrumas,nenoras bendrauti,susigraudinu del betko,tuo pat metu vel viskas gerai,tada vel akys pilnos asaru,negaliu saves kontroliuoti,esu pastoviai pikta ir be nuotaikos, kitus tai erzina ,bet kas svarbiausia artimieji numoja ranka ir liepe susiimti,jie nesupranta kad negaliu saves kontroliuoti,nesuprantu kas man yra,netgi noreciau kokios pagalbos is artimuju,bet jie lyg akli,o pati sau padeti net nenoriu ,toks jausmas kad kazkas smaugtu is vidaus...kas man yra ar tai depresija ar tiesiog per daug prisigalvoju?

       Atsakymas: Sveiki, Greta, panašu kad jaučiatės prastai ir kad jus vargina užliejantys jausmai ir nerimas. Negaliu tiksliai pasakyti kad jums depresija, dėl to reikėtų daugiau apie jus sužinoti ir pasikalbėti. Tačiau aišku tik viena, kad jums tikrai reikia pagalbos. Linkiu kreiptis į psichoterapeutą. Pagarbiai, psichoterapeutė Agnė Kirvaitienė +370 688 42222
. ......................................................................................................................................

Iveta
Pakuotoja
 
KOMENTARAS 6.
Sveiki, perskaičiau jūsų straipsnį, ir negaliu pati nuspręsti ar man vidutinė ar jau visišką depresija.Jau kurį laiką man niekas netinka, nepatinka, apie maistą išvis tyliu, pasižiūriu ir tiesiog pykina, bet visada bandau prisiversti nors kažkiek pavalgyt.Darbe taip pat greitai susinervinu,pradedu kokias dėžės spardyti, arba tiesiog pabėgu į tuoleta paverkti ,buvo ir toks atvejis jog tiesiog pasiėmiau daiktus ir išėjau, bet sutikau savo pamainos vadova,pasnekejau su juo atrodo nurimau.As visiškai nesuprantu kas su manim vyksta.Su vaikinu taip pat pradėjom dažniau pyktis,ko anksčiau nebuvo.Kuo tik neuzsiimčiau viskas greit atsibosta arba tiesiog neprisiverciu padaryt iki galo.Buvau atosostogose nesenai,turėjau begalia planu ką veikt kuo užsiimti, bet db tiesiog nebeturiu tam noro.norisi tik gulėti lovoje nieko neveikti ir taip tikrai ne kartą esu pagalvojus apie savižudybę:/ prašau padėti man.Šiuo metu gyvenu užsienį.

       Atsakymas: Sveiki, Iveta, suprantu, kad jaučiatės tikrai sunkiai. Iš to ką parašėte, panašu, kad jums vidutinio sunkumo depresijos epizodas. Dėl to patarčiau kad ir kur gyvenate, kreiptis pagalbos į psichiatrą ir apsvarstyti gydymosi galimybes: pradėti gerti antidepresantus ir lankytis psichoterapijoje. Pagarbiai, psichoterapeutė Agnė Kirvaitienė +370 688 42222
. ......................................................................................................................................

emili
studentė
 
KOMENTARAS 7.
sveiki, jau senokai turiu problemą kad nebegaliu susikaupti, bet kokia buvusi mėgstama veikla pasidarė atgrasi ir nemaloni. Miegu bent po 11h per parą bet vistiek norisi miego, skauda galvą, turiu trišakio nervo neuropatiją. Tėvai aiškina susiimti ir nebūt tokia tingine, bet man tiesiog nebėra noro ir prasmės kažką veikti ar studijuoti. Aš nebesupratu ar čia tėvų teisybė ir aš nepataisoma tinginė ar čia jau kažkas giliau?

       Atsakymas: Sveiki, Emili, panašu, kad jums depresinis sutrikimas kuris pasireiškia apatija, mieguistumu ir bloga nuotaika. Manau gerai būtų kreiptis pagalbos, o ne manyti, kad esate tinginė. Pagarbiai, psichoterapeutė Agnė Kirvaitienė +37068842222
. ......................................................................................................................................

Violeta
Invalidumas
 
KOMENTARAS 8.
Sveiki,pora menesiu kankina bloga savijauta,dusina,silpna,jauciuosi pavargus.viskas prasidejo po persirgtu gripu(auksta temp.gerkle,sausas kosulys)kartais man pasireiskia astma,galvojau sunku kvepuot del jos.Bet istyre,kad tai nera astma.uzeina nerimo baimes priepuolis,pradedu nekintroliuot saves,viso kuno drebejimas ir pakyla aukstas spaudimas,didziausias buvo 220/170.pirma karta kvieciau medikus,kazka papurske po liezuviu,dave isgert aspirino tablete.Nusiraminau,isveze i ligonine,padare kardiograma,kraujo tyrymus.Pasake nieko rimto neranda.Tokie priepuoliai buvo 3 kartus.siaip spaudimas visad normalus,tik susijaudinus jis sokteli.bijau visko,negaliu susikaupt,mintys galvoj laksto,nespeju pagaut.jauciuosi pavargus,pila prakaitas.norisi verkt,nenorou jokiu garsu,viskas nervina.israse man vaistu,liepe gert po 100mg.Bijau,nes doze labai didele.pradejau gert po 50mg.sakiau paskui esant reikalui padidinsiu.israse SERTRALINE Aciu uz jusu patarima,Violeta

       Atsakymas: Sveiki, Violeta, manau gydykitės paskirtais vaistais ir užsirašykite poliklinikoje pas psichologą pokalbiams. Tai turėtų dar labiau padėti. Pagarbiai, psichoterapeutė Agnė Kirvaitienė +37068842222
. ......................................................................................................................................

Aldona
 
KOMENTARAS 9.
Jau 10 meų gydausi ir niekaip negaliu jaustis geriau, turiu nerimo sutrikimą ,gal generalizuotą, labiausiai vargina viso kūno deginimas, kuris jau virto skausmu, neviškinimo problema ir viso kūno sukaustymas,tinsta veidas, rankos, pila prakaitas visą kūną pila raudonis ar tai jau kita fibriomialgija liga ar ta daro nerimas? Niekad nenoro gyventi nebuvo, kad tik kaip nors iš šių kūno pojūčių išsivaduoti, geriu Zoloft, tiapridalį, mirtazepiną.

       Atsakymas: Sveiki, Aldona, jūsų būklė atrodo tikrai sunki, ką nors tiksliau vertinti vien tik iš laiško negalėčiau. Geriausia būtų jei atvyktumėte į konsultaciją. Pagarbiai, psichoterapeutė Agnė Kirvaitienė +37068842222
. ......................................................................................................................................

Mantė
Studentė/ Pardavėja
 
KOMENTARAS 10.
Labas diena. Perskaičius jūsų straipsnį radau tinkamų argumentų, kurie įrodo, kad turiu vidutinės depresijos požymius. Visada sakydavau, kad bloga nuotaika, apatija, ne valgymas, miego sutrikimai, niūros gyvenimo spalvos tėra laikina ir jokia čia man depresija... Tačiau, jau kaip savaitę su virš negaliu savęs suvaldyti... Valgau mažai, net labai mažai. Niekad nebe išsimiegu (galiu nueiti gultis į lovą 22h užmigsiu 00.00h ir tai kartais iki paryčių vartausi). Esu pikta, irzli, tik universitete stengiuosi atrodyti rami. Šiandien apie šią situaciją kalbėjausi su širdies draugu ir visą tą laiką vien verkiau. Nenoriu nieko daryti, o juk atsiskaitymai universitete. Dar dirbu savaitgaliais, tai poilsis retas mano draugas ir tai, kai atrodo turiu laiko ilsėtis man į galvą lenda mintys apie nenuveiktus darbus ar tuos, kuriuos turėsiu nuveikti ateityje. Save išvis pradėjau nuvertinti ir atrodo viskas labai blogai. Ką patartumėte daryti? Ačiū.

       Atsakymas: Sveiki, Mante, panašu kad išgyvenate tikrai sunkų laikotarpį. Pasirinkimai yra du: arba pradėti gydytis (gerti vaistus ir lankyti psichoterapiją) arba išeiti atostogų. Akivaizdu, kad jūs pervargusi ir toliau tokio krūvio pavežti negalite. Pagarbiai, psichoterapeutė Agnė Kirvaitienė +37068842222
. ......................................................................................................................................

ignas
Plataus p. statyb.
 
KOMENTARAS 11.
Sveiki pastoviai bunu nervuotas viska ka matau yra blogai visa diena bunu susiraukes norisi sypsotis bet neina pradejau dazniau rukyti anksciau numalsindavo o dabar dar agresyviau jauciuosi

       Atsakymas: Sveiki, Ignai, į kažką jūs reaguojate, tačiau kokia jūsų blogos savijautos priežastis, daugiau pasakyti galėčiau jei atvyktumėte į konsultaciją. Pagarbiai, gyd. psichoterapeutė Agnė Kirvaitienė +370 688 42222
. ......................................................................................................................................

Adelė
abiturientė
 
KOMENTARAS 12.
Labas vakaras. Perskaičius šį straipsnį atradau dalelę savęs čia. Mano problema, kaip ne daugelio yra mano santykiai su mama. Kuri mane visada smerkia, ką darau, kaip darau, dėl ko taip darau jai neatrodo, kad mano pasirinkimai yra tinkami. Nors esu jau 18-metė panelė, apie savižudybę jau galvoju nuo 15-kos esu prieš save pakėlusi net ranką ir vis tos pačios priežastys, tai mano santykiai su šeima, niekada nebuvau su mama artima, daugelį kartų esu apsvarsčiusi net kreiptis ir ieškoti pagalbos pas psichologus.. Bet vis neišdrįstu.. Gal ką patartumėte, kad vieną diena nesibaigtu paskutiniuoju saulėlydžiu?

       Atsakymas: Sveiki, Adele, suprantu, kad esate nusivylusi santykiais su mama, tačiau greičiausiai ji tapo jūsų bendrai blogųjų jausmų gyvenime projekcijos objektas. Taip nutinka, kuomet vienas žmogus mums ima atrodyti labai "juodas" ir kaltas dėl visų mūsų nelaimių. Juk tik jūs pati esate atsakinga už savo gyvenimą ir už savo savijautą, todėl linkiu nedelsti, bet ieškoti savo problemų sprendimo ir kreiptis pagalbos į psichoterapeutus. Man rodosi, jos jums tikrai reikia neatidėliotinai. Pagarbiai, gyd. psichoterapeutė Agnė Kirvaitienė +370 688 42222
. ......................................................................................................................................

Oi ne
Niekas
 
KOMENTARAS 13.
Laba diena,kas man yra? Nebesuprantu pati esu viskuo nepatenkinta viskas negerai visada pikta retai toke laime apeme atrodo viska darau negerai niekuo nesidziaugiu kaltinu kad esu niekam tikus viska blogai tik darau galvoju daznai kam mane gimde kad as tik kenteciau.Turiu vaika daznai pagalvoju jai ne jis nebebutu del ko man gyvent jis mane tik sulaiko.daznai verkiu save kaltinu koke esu bloga gyvenu ne lietuvoja draugu tai pat neturiu neturiu su kuo pasneket mano vaikinas tik beprote vadina su juo neina pasneket kad man yra negerai kad blogai jauciuos daznai stresas apima baime kad galiu nebeatlaikyti visko nes viskas tik blogyn prasau patarkit kaip elgtis ka daryt toliau labai sunku kitoje salyje kai neturi kur iseit su kuo bendraut nenori niekuo uzsiimti.

       Atsakymas: Sveiki, na, pirmiausia tai patariu nustoti save žeminti ir kaltinti, tai tikrai nieko neduos. Jūsų žodžiai skamba kaip į kampą įvaryto žmogaus, o gal atsidūrusio spąstuose. Todėl reikia nustoti dejuoti, bet sekti atgal savo pėdsakais: apmąstyti, kaip patekote į tokią situaciją ir susikurti planą kaip iš jos išeiti, kad taptų lengviau. Tam tikrai labai padėtų pokalbiai ir diskusijos tiek su artimais žmonėmis, tiek su psichologais. To jums ir linkiu. Pagarbiai, gyd. psichoterapeutė Agnė Kirvaitienė +370 688 42222
. ......................................................................................................................................

Auksė Dirmeikyte
Mokausi
 
KOMENTARAS 14.
Sveiki. Noreciau paklausti kas man yra siandien mano prasta nuotaika esu labai pavargusi skrandis tuscias lyg nieko nebuciau valgiusi man taip niekad nera buve dar mane biski pykina nors pavalgiau

       Atsakymas: Sveiki, Aukse, matyt jūsų vidus (skrandis ir psichika) į kažką reaguoja, į kažką, kas vyksta jūsų gyvenime ir kelia stresą. Tai ką jūs jaučiate dar vadinama psichosomatiniu sutrikimu. Jei būklė užsitęs, manau reikia kreiptis pagalbos į psichoterapeutus. Pagarbiai, psichoterapeutė Agnė Kirvaitienė +370 688 42222
. ......................................................................................................................................

sale
darbuotoja
 
KOMENTARAS 15.
labas vakaras,turiu depresija,pastoviai jauciu skrandyje bloguma,nieko negeliu valgyti,bet neskauda.Kai yra kazkas su manim tai atrodo viskas gerai,o kai lieku viena tai darosi bloga.

       Atsakymas: Sveiki, daugelis žmonių kurie turi depresinį sutrikimą panašiai jaučiasi, manau kad jums svarbu surasti artimą žmogų su kuriuo galėtumėte pasikalbėti apie viską kas jus kankina. Jei tokio žmogaus šalia nėra, rekomenduoju kreiptis į psichoterapeutą. Skrandis reaguoja į kažkokius išgyvenimus, o apie juos kalbant jie lengvėja ir tuomet simptomai taip pat praeina. Pagarbiai, psichoterapeutė Agnė Kirvaitienė +370 688 42222
. ......................................................................................................................................

Aldona
darbuotoja
 
KOMENTARAS 16.
Labas vakaras,noreciau suzinoti kas yra mano mamai istisai verkia,depresija, skunziasi skrandzio negalavimais,negali nieko valgyt,nes jai atrodo,kad nevirskina skrandys,nori atsirukti bet negali.Patarkite ka daryti.Aciu.

       Atsakymas: Sveiki, panašu, kad jūsų mamai psichosomatiniai sutrikimai ir depresija. Rekomenduoju kuo greičiau kreiptis pagalbos į psichiatrus, nes greičiausiai prireiks gydymo vaistais. Pagarbiai, psichoterapeutė Agnė Kirvaitienė +370 688 42222
. ......................................................................................................................................

Evelina
 
KOMENTARAS 17.
Sveiki, as jau savo dukros net neatpazistu. Jei yra 12 ir kaip buvo anksiau ji buvo linksma visados su draugem su manim mandagiau elgadavosi gerai mokesi... Bet dabar visiskai jos neatpazistu... Pas ja akys paakiai pajuode, sukudus labai, amzinai susiraukus, pikta, net nesisveikina ir niekam neziuri i akis, mazai valgo.. Nu tiesiog nepazistu jos. Ka daryti jei pasiulau su ja pasikalbeti ji tik nusisuka ir sako man viskas gerai mama ir nueina i savo kambari vos nevergdama.Ka man daryti?

       Atsakymas: Sveiki, Evelina, na, nėra kito būdo išspręsti situaciją, kaip tik vis bandyti kalbėtis su dukra, užmegzti su ja artimesnį kontaktą, išsiaiškinti, kas vyksta jos gyvenime, kas jai šiuo metu svarbu. Labai gali būti kad ji išgyvena stresą ar kitus nemalonius jausmus, o juos sumažinti gali tik pokalbis. Suprantu, kaip jums nelengva auginti mergaitę kuri greičiausiai jau pakeliui į paauglystę. Pagarbiai, psichoterapeutė Agnė Kirvaitienė +370 688 42222
. ......................................................................................................................................

ŽIVILĖ
 
KOMENTARAS 18.
Sveiki.po gimdymo prasidejo visokie fiziniai negalavimai .apvaziavau daugybe daktaru ir kurie pasake kad esu sveika.apsilankiau pas psichiatra ,paskyre vaistus isgeriau metus laiko .o dabar vel tas pats atrodo kad neturiu jegu viska skauda,nieko nenoriu.ka parekomenduotumet toliau daryti?

       Atsakymas: Sveiki, Živile, rekomenduočiau išbandyti asmeninę psichoterapiją. Mano praktikoje buvo daug atvejų, kuomet žmonės iš pradžių bandė gydytis tik vaistais. Vaistai nesprendžia vidinių problemų, jie tik ištirpina simptomus ir padeda pasijusti geriau bei susitvarkyti su kasdieniais gyvenimo iššūkiais. Be vidinės analizės gyvenimas nesikeičia ir simptomai dažnai grįžta. Pagarbiai, psichoterapeutė Agnė Kirvaitienė +370 688 42222
. ......................................................................................................................................

Thrise
 
KOMENTARAS 19.
Sveiki, siais metais teko pereiti i kita mokykla, tai nebuvo lengva, reikejo susipazinti ir su naujais mokytojais ir klasiokais, tikrai buvo sunku, zinoma lankiau burelius ir stengiausiau ju lankyti kuo daugiau ir ziema pastebejau, kad man sunku miegoti daznai prabudineju, kad esu visada istempus kitaip sakant streso busenoje, ir po kiek lako meciau kelius burelius ir jauciausi labai blogai pradeju galvoti apie pjaustimasi, o po kiek laiko ir pradejau pjaustitis... teko susipykti su geriausia drauge, na dabar mes net nebedrauges ir tai labai isgyvenu... taip pat pamaciau toki vaikinuka kuris patrauke mano demesi( nors jis keliais metais vyresnis) bet jis i mane nekreipe beveik jokio demesio tai pradejau galvoti kad neesu grazi per stora ir pan.. vakarais pradejau verkti... ir jau taip puse metu...

       Atsakymas: Sveiki, ačiū, kad pasidalijote savo išgyvenimais, matau kad jums tikrai sunku. Manau kad būtina kreiptis profesionalios pagalbos į psichologus ir psichoterapeutus. Galiu rekomenduoti puikią paauglių psichologijos specialistę Aušrą Kūrienę, kontaktai yra internete. Pagarbiai, psichoterapeutė Agnė Kirvaitienė +370 688 42222
. ......................................................................................................................................

VIOLETA
Pardavėja
 
KOMENTARAS 20.
Laba diena.labai nenoriu eiti į darbą.dirbu maźoje parduotuvėlėje ir ateina labai mažai žmonių.todèl ašlabai stresuoju,kad reikia sėdėti ir stumti laiką,tas man yra l.sunku.RYte krečia drebulys.kur patartumėt kreiptis.būsiu dėkinga už atsakymą.

       Atsakymas: Sveiki, Violeta, turbūt svarbu būtų paklausti savęs, ką galite padaryti, kad darbas nebūtų toks stresas? Kaip nutiko, kad atsidūrėte tokioje gyvenimo situacijoje, kuri jums atgrasi? Kaip surasti kelią iš jos? Kaip vėl pasijusti pilnaverčiu žmogumi? Manau būtų gerai su kuo nors apie tai pasikalbėti išsamiau. Tai gali būti jūsų artimas žmogus, draugas arba psichoterapeutas. Pagarbiai, psichoterapeutė Agnė Kirvaitienė +370 688 42222
. ......................................................................................................................................

Reda
 
KOMENTARAS 21.
Sveiki, turiu rimtą problemą.. įtariu, jog mano mama serga depresija. Esu girdėjus porą kartų, kaip ji verkia, jos draugės yra man sakiusios, jog ji nieko nebenori, ir gyvena tik dėl manęs. Ji dirba fiziškai sunkų darbą, kuris reikalauja daug jėgų. Aš esu nepilnametė, ir imtis kažkokių didelių priemonių negaliu, o ir priverstis ją gydytis taip pat būtų sunku.. aš bijau net pagalvoti apie tai, kas bus, kai aš baigsiu mokyklą, ir išvažiuosiu mokytis kitur, tada ji liks viena, kad tik kas blogo neatsitiktų.. prašau, patarkit, ką man daryti, nes jaučiuosi beviltiškai ir baisiai blogai, pati baigiu prarast viltį..ačiū.

       Atsakymas: Sveiki, Reda, padėti artimiems, kurie serga yra nelengva, tuo labiau, kad jūs esate tokia jauna. Vis tiek galiu tik patarti labiau rūpintis savimi ir siekti savo gyvenimo tikslų, savirealizacijos. Jūs negalite nugyventi už mamą jos gyvenimo, negalite ant savo pečių užsikrauti dar ir jos ligos, tai būtų neteisinga. Mamai daugiausia galite padėti pasikalbėdama su ja ir pasiūlydama specialistų kontaktus. Savo ligą vis tiek ji turės įveikti pati. Pagarbiai, Agnė Kirvaitienė +370 688 42222
. ......................................................................................................................................

g
 
KOMENTARAS 22.
Sveiki, as pastebejau kad as nervuota, kai mazyte buvau praradau tete o po tuo po keliu metu ir broli pradadau. As gyvenu Londone, buna kad skauda galva, esu labaj jautri, mano nuotaika keiciasi daznai, viena viena diena bunu geros nuotaikos, kita diena apiema blogos mintys, kartais negaliu susikaupt mokslant, buna nakti kad kartais sunku uzmigt. Dana nesenai issiskiriau su bachuru ir atrodo kad pradadau dali ir saves, nezinau kaip susitvarkyt su savo nervais gal patarsit ka nors?

       Atsakymas: Sveiki, Greta, jūs išgyvenate liūdesį ir skausmą dėl išsiskyrimo su draugu. Būklę dar labiau apsunkina tai, kad jau esate netekusi artimųjų. Manau reikėtų apgalvoti psichoterapiją, galite susirasti specialistų Lietuvoje kurie dirba skype arba ieškoti pagalbos Londone. Pagarbiai, Agnė Kirvaitienė +370 688 42222
. ......................................................................................................................................

Mama
Mama
 
KOMENTARAS 23.
Laba diena, labai susirūpinau savo dukra. Jai 14m. Pastaruoju metu ji jaučiasi pavargusi ir žinoma tokia atrodo. Paakiai pajuode, neturi nuotaikos ir t.t. Ji niekada tokia nebuvo. Visad buvo energinga, sportiska, linksma mergina. O dabar baisu ziuret. Nezinau ka daryt. Ji ir gerai miega ir valgo sveikai. Tik pastaruoju metu sukudo nes pradejo sportuoti du kartus i sav. Daugiau jokiu pokycius pas ja nera. Prasau pedekit. Nezinau ka daryti

       Atsakymas: Sveiki, Justina, padėti jūsų dukrai galėtų paauglių psichoterapeutas. Galiu rekomenduoti Aušrą Kūrienę, kontaktai yra internete. Jums geriausia būtų bandyti kalbėtis su dukra, išsiaiškinti kas ją slegia. Tokie pokalbiai dažniausiai labai palengvina abiem pusėm. Pagarbiai, Agnė Kirvaitienė +370 688 42222
. ......................................................................................................................................

Vesta
 
KOMENTARAS 24.
Sveiki. Nebezinau kas su manimi daros. Nuolat noriu miego tingiu ka nors daryti. Vos tik pradedu kam nors pasakoti apie savo gyvenima norisi verkti.Daznai atrodo kad baigiu isproteti. Ir kad viskas ziauriai blogai. Kaip man nustoti galvoti tai ko nera ir pradeti laimyngai gyventi?

       Atsakymas: Sveiki, Vesta, jūsų klausimas sudėtingas ir tikrai nėra vienareikšmiško atsakymo į jį. Psichoterapija yra savęs pažinimo ir atradimo kelias, kuris padeda pasijusti geriau gyvenime. Linkiu jį išbandyti. Pagarbiai, Agnė Kirvaitienė +370 688 42222
. ......................................................................................................................................

Irena Jarumbauskiene
 
KOMENTARAS 25.
Labas vakaras, labai nerimauju del savo partnerio,kuri labai myliu,dvasines ir fizines bukles.Jis prastai miega,yra prislegtos nuotaikos,daznai skauda galva,jis visiskai nebenori niekur eiti,nes pasak jo,ji slegia buvimas viesose erdvese.Jis yra labai issilavines zmogus ir supranta,kad tai yra depresija.Jis vartoja antidepresantus.Dabar negaliu pasakyti pavadinimo. As bandau itikinti ji kreiptis i gydytojs dar karta,galbut derinti medikamentini gydyma su psichoterapija. Jis nesutinka. Jis saugiai jauciasi tik namie su manimi,nebenori bendraut su giminaiciais ir draugais...praeityje jis bande zudytis po skyrybu ,kai jis neteko galimybes matytis su sunumi,jis paluzo...veliau atsistojo ant koju,bet tapo lyg visai kitu zmogumi...kaip padeti mani mylimam zmogui? Aciu uz demesi

       Atsakymas: Sveiki, Irena, padėti artimam žmogui geriausia skiriant jam dėmesio ir leidžiant laiką drauge. Suprantu, kad jūs nerimaujate, tačiau už savo partnerį nenugyvensite gyvenimo, jis vis tiek elgsis taip kaip pats nuspręs. Linkiu daugiau pamąstyti apie save, kaip jums pačiai pasisemti gyvenimo džiaugsmo, tuomet geriau galėsite padėti ir partneriui. Pagarbiai, Agnė Kirvaitienė +370 688 42222
. ......................................................................................................................................

silvestras
 
KOMENTARAS 26.
sveiki, man 19, daznai galvoju to ko nera, pastoviai sukasi mintys mano galvoj niekada nebunu ramus viduje, mintys su manim zaidze, kartais bunu geros nuotaikos, kartais labai greit apsiverce nuotaika ir bunu nervotas, kaip pagalvoju apie kazka blogo, atrodo kad taip bus, kaip pradedu jausti kaip sirdis plaka tada dar labiau pradedu jausti. labai daznai jauciu nerimo jausma, neina susikaupti, buvau patyres panikos ataka, pradejo raumenis virpeti kartais, manau as nesveikas, miegu gerai, valgau, dirbu, bendrauju su zmonem normalei, negeriu, rukau, zodziu kas man galetu buti? aciu uz atsakyma.

       Atsakymas: Sveiki, Silvestrai, panašu, kad dėl kažko nerimaujate, išgyvenate ir erzinatės. Paprastai tuos dalykus gerai išsiaiškinti padeda psichoterapija. Linkiu išbandyti. Pagarbiai, Agnė Kirvaitienė +370 688 42222
. ......................................................................................................................................

Rasa
 
KOMENTARAS 27.
Sveiki,esu istekejusi auginu 2m.vaika. Nzn kas man darosi ar tai jau rutina erzina nes pastoviai su vaiku namie ar tai depresija. Dingo noras valgyti,myletis su vyru,pastoviai mane viskas erzina saukiu ant vaiko,kartais be priezasties su vyru visai sneketis nenoriu, kartais atrodo kad jo nemyliu. Dekui uz ats.

       Atsakymas: Sveiki, Rasa, panašu kad jums "motinystės depresija", taip nutinka daugeliui mamų, kurios po vaiko gimimo užsidaro namuose ir pernelyg pasineria į motinystę. Geriausia pagalba tuomet būna pasistengti susigrąžinti bent nedidelę dalį savo gyvenimo, poreikių, interesų. Pernelyg didelis aukojimasis vaikui ir motinystei tai pat žalingas psichikai. Pagarbiai, Agnė Kirvaitienė +370 688 42222
. ......................................................................................................................................

zmogus
 
KOMENTARAS 28.
laba diena, galit pasakyti ar tai gali buti depresija, man jau antra savaite skauda galva, veida.. nuotaiku kaita, internete vis skaitineju apie visokias ligas ir prisigalvoju ko nereikia.. nerimauju kad galiu sirgti kazkokia baisia liga.. man yra buve depresija ir gydziausi.. budavo irgi raumenu skausmai, atrodydavo kad sirdi skauda ir t.t pats nesuprantu kas man darosi kartais atrodo kad isprotesiu/

       Atsakymas: Sveiki, tai apie ką rašote panašu ne į depresijos, bet į nerimo simptomus. Daugiau galėčiau pasakyti jei ateitumėte į konsultaciją. Pagarbiai, Agnė Kirvaitienė.
. ......................................................................................................................................

Irena
 
KOMENTARAS 29.
Laba diena. Noreciau pasiteirauti ar depresija gali sukelti stiprius galvos skausmus bei sukelti keista kvepavima, net nezinau kaip paaiskint, kvepuoji ir tarsi nekvepuoji atrodo kad tuoj nugriusi. AR tai gali buti del depresijos?

       Atsakymas: Sveiki, taip dažniau būna esant nerimo sutrikimo simptomams, bet gali būti ir depresijos. Pagarbiai, psichoterapeutė Agnė Kirvaitienė +370 688 42222
. ......................................................................................................................................

Aušra
administratorė
 
KOMENTARAS 30.
Norėčiau susirasti draugų, sergančių depresija.
. ......................................................................................................................................

Roberta
 
KOMENTARAS 31.
Sveiki turiu vaikina kuris yra pavydus ir prisigalvoja apie mane tai ko nera istisai mane ytikineja kad dariau taip kaip jis sako, kartais susinervaves nesusitvardo puola smaugt, poto atsiprasineja kad nesusivalde ir.t.t. o esme tame kad noriu issiskirt su juo palieku nebendrauju puse dienos bunu galutinai apsisprendus o jis man neduoda ramybes persekioja verkia maldauja pasikeis teigia as jam paaiskinu kad nenoriu but daugiau su juo ir kentet tada jis verkdamas sako kad nebegyvens pries mane kad matyciau zaloja save pjaustosi sako nusizudysiu kaltina mane kad mus suzlugdziau o man is gailescio savaime sirdis atsiveria kad tik gyvas liktu, ir tai vis kartojasi tai karesi, tai ant balkono krasto stovi visada zalojasi ka man daryt patarkit as nebegaliu nezinau kaip man palikt kamcias su juo kaip man elgtis jai jis niekad nepasikeicia? Ir visa tai kartojasi patarkit prasau...

       Atsakymas: Sveiki, Roberta, jums padėti yra tikrai nelengva. Geriausia patarčiau vaikinui apsilankyti pas psichiatrą ir pradėti vartoti vaistus, o jums - pradėti lankyti asmeninę psichoterapiją. Kadangi situacija sudėtinga, ką nors daryti reikėtų tik išsamiai viską aptarus su specialistu. Pagarbiai, psichoterapeutė Agnė Kirvaitienė +370 688 42222
. ......................................................................................................................................

Tadas
Studentas
 
KOMENTARAS 32.
Laba diena, esu studentas, sirgau depresija (F25.1 pagal TLK), kurią gydžiausi apie 3 metus (vaistais). Ko noriu paklausti, tai kiek maždaug gali kainuoti psichoterapija? Teoriškai pasveikau, bet ką tikrai žinau, tai tol kol nepereisiu psichoterapijos kurso, tol iki galo nepasveiksiu, nes vaistai tik užslopina blogus dalykus, tokius kaip, nesaugumo jausmą, baimę ir pan., bet vidiniai dalykai, taip ir lieka sujaukti. Būtent man ir reikia psichoterapijos, kad man padėtų susitvarkyti savo vidų, reikia psichoterapeuto, kuris mokėtų dirbti su jausmais (mano buvusi psichologė buvo profesionalė ir buvo tiesiog tobula, bet nebeturiu galimybės lankytis pas ją, nes dabar gyvenu Vilniuje). Tuoj bus metai, kai praradau, netiesiogine prasme, labai mylimą žmogų, visą šį laiką tik egzistuoju, negaliu prisiversti kažką daryti, vėluoju su atsiskaitymais, nors studijuoju savo svajonių profesiją. Jaučiuosi neparuoštas gyvenimui...

       Atsakymas: Sveiki, Tadai, mano psichoterapinė sesija kainuoja 35Eur, lankytis reikia kas savaitę. Niekas tiksliai negali pasakyti kiek truktų jūsų psichoterapija. Tačiau tai ilgalaikis pagalbos metodas, gali užtrukti net kelerius metus. Kita galimybė - lankyti psichoterapijos grupę, sesija kainuoja 20Eur, tačiau dėl grupės jums vis tiek reikėtų apsilankyti individualiose konsultacijose. Pagarbiai, psichoterapeutė Agnė Kirvaitienė +370 688 42222
. ......................................................................................................................................

G.
 
KOMENTARAS 33.
Sveiki, pasidariau šalta, abejinga, uždara. Niekas nebeteikia džiaugsmo. Mažai bendrauju su mama, ignoravau draugus. Dažniausiai nesinori net išlipt iš lovos, noriu būti viena. Nebemoku išreikšti nei minčių, nei jausmų. Atrodo net bendrauti nebemoku. Atsirado baimė išeiti iš namų, tuomet pradeda stipriau plakti širdis, drebu, sutrinka eisena, kvepavimas, jaučiuosi stebima. Bandžiau nusižudyti, nepavyko. Norisi užmigt ir nebeatsikelt.

       Atsakymas: Sveiki, nenuleiskite rankų. Jums galima padėti. Kreipkitės konsultacijai pas psichoterapeutą, apgalvokite psichoterapijos (individualios ar grupinės) galimybes. Pagarbiai, Agnė Kirvaitienė +370 688 42222
. ......................................................................................................................................

zaneta
 
KOMENTARAS 34.
sveiki.mano sunui24 jis labai geras ir jautrus bet nenori dirbti ,saziningai nenori nieko.atsargiai kalbinu ji ka nors veikti taciau jis tik vaiksto gatvemis vienas.uzrasiau pas psichologa,jis eiti nenori.kaip man ji ikalbet?

       Atsakymas: Sveiki, padėti tokioje situacijoje yra tikrai labai sudėtinga. Jūs negalite panorėti pasveikti labiau už savo sūnų. Svarbu išlaikyti su juo artimą ir draugišką santykį kas benutiktų, nuolat pasiūlyti pagalbą, pasidalinti specialistų kontaktais, pabūti šalia ir pabendrauti kuomet tik galite. Kaip bebūtų liūdna, tai jo gyvenimas ir tik jis gali pats už jį būti atsakingas. Pagarbiai, Agnė Kirvaitienė +370 688 42222
. ......................................................................................................................................

Egle
studente
 
KOMENTARAS 35.
Laba diena.Keista,kad rasau jums,bet noriu isgirsti jusu nuomone,Ar tai susije su depresija?As esu 22 metu ,gyvenu su draugu uzsienyje,mokausi,taciau jau keli metai kaip kovoju pati su savimi ir savo mintimis.Nuo kokiu 16 metu pradejau kovoti su svoriu:dietos,kontroles ir pan.Taciau kai apie 19 issikrausciau i uzsieni priaugau svorio,ir tuomet pradejo sekti niurios nuotaikos.Dabar jau kokie du-trys metai kaip nesugebu isbristi.Nuolat priaugu svorio,tada numetu truputi,bet del silpnos valios vel apsivalgau,paskutiniu metu isvis edu betkada kai nemato zmones ir atrodo kad turiu uzbaigti visa maista.Geda...Tada verkiu,nemiegu,vis save kaltinu.Visada sirdi jauciu nerima,negaliu ismesti maisto bei blogu minciu is galvos.MAn geda uz save.As maniau kad esu tvirta asmenybe,bet nesugebu su maistu kovoti.O dabar jau metai kamuoja nerviniai galvos,zandikaulio skausmai.nebegaliu pilnavertiskai gyventi.Neturiu nieko kas mane suprastu.Seima lietuvoje.Geda gristi aplankyti,nes pamatys kad apsileidau.

       Atsakymas: Sveiki, Egle, iš to ką rašote, panašu kad jums yra depresija ir valgymo sutrikimas - bulimija. Tokios būklės reikalauja ilgo ir nuoseklaus gydymo psichoterapija kartu su dietologo pagalba, kuris sudaro maitinimosi planą. Linkiu susirasti atitinkamus specialistus užsienyje. Jei tai neįmanoma, dar galima bandyti psichoterapija skype iš Lietuvos, kuri vis labiau populiarėja. Sėkmės! Pagarbiai, Agnė Kirvaitienė +370 688 42222
. ......................................................................................................................................

z
 
KOMENTARAS 36.
Daznai verkiu, specialiai ziuriu kazka liudno kad verkciau, budama viena galvoja jei kas atsitiktu mano artimam zmogui, isivaizduoju kaip bus sunku verkiu, pastoviai bijau, dar daznai galvoju jei kas man atsitiktu kaip visi verktu, labai bijau ju liudesio, jei tapciau invalide kaip reiktu issiskirti, nes nenoreciau sugadinti draugui gyvenimo, o jis per geras kad mane paliktu. bet nemanau kad galvoju apie savizudybe.nezinau kas man yra, bet manau po vaikystes traumu nebusiu tokia kaip normalus zmogus, nenoriu as per daug su zmonem bendraut, nera man juokinga kaip kiti juokias, noriu buti viena, nieko neveikti, kaltinu save kad nesimokau, kad tiek laiko isvaistau nieko nedarydama... kaip matote ir kalbedama nemoku aiskiai destyti minciu, pirma karta parasiau toki laiska...
. ......................................................................................................................................

z
 
KOMENTARAS 37.
Laba diena, dabar man 23 metai, nuo vaikystes teveliai labai daug dirbdavo palikdavo mane pas gimines, mane ten zagindavo. dar mazesne kai buvau apie 2 metu buvo ivikis grumtynes mane uzgavo nuo tada pradejau slapintis i lova iki kokiu 14 metu, 15 metu susipykau su geriausia drauge kuri nuteike visus pries mane ir patyriau patycias, veliau perejau i vidurine, nebelankiau pamoku, pastoviai isimyledavau, ir visad nelaimingai. negaliu niekad atsipalaiduoti, esu susikauscius. po vidurenes istojau i universiteta (1,5m. mokiausi) nezinojau ar tikrai ten noriu, tiesiog geda nesimokyti ,ten nelakiau paskaitu, tiesiog guledavau kambari, prisidariau skolu ir teko iseiti, sakiau kad nepatinka ten man nezinaojau ko noriu is dalies tai tiesa taciau tai nebuvo sunkus mokslai su siek tiek pastangu galejau baigti.dirbau pas tevus puse metu, tada istojau i profesine mokykla 1m, po praktikos pradejau dirbti palei ta specialybe, tai kelias dienas per sav, dar dirbdavau namuose. tesinys....
. ......................................................................................................................................

Lukas
 
KOMENTARAS 38.
Dekingas jums uz sita puslapi ir zmonems kitame gale randantiems noro, bei laiko atsakyti sitiek zmoniu.. Gyvenimas yra painiota pekle.. Ikritusiems tenka kartais kapstytis vieniems,. Nors ir kiek suzaloti nors ir kiek isnese kazkaip neprarandame vilties kad bus geriau.. As nesu nesu ir uzkliunu, atsikeliu ir galvoju kad nesti si karta bus lengviau, bet ziurek uzsoka dar kazkas ant peciu. Vienintelis noras kuris mane judina toliau yra tos sielos, kurios retkarciais atkreipia demesi ir paglosto tau ranka ir duoda siektiek silumos.. Noras duoti kitiems yra vienintelis mano tikslas.. Skausmas, trukumas artumo bei noras issikrauti atitenka paciam.. Va tas mus ir slegia visus.. Numreipus savo seselius i kampa, palieskite kitus savo svelnumu ir sypsena bei padeka.. Tai duos jums daugiau jegu bei silumos negu kas kita.. Nevisada pagalbos sauksmas duoda aida.. Bet jeigu busite aidu pats, patirsite kad tai ir yra vaistas kurio taip truksta. Aciu jums visiems ir svelniu bei siltu jums kaledu..
. ......................................................................................................................................

Margarita
 
KOMENTARAS 39.
Laba diena.Man 26 metai.Noriu suzinoti kas man,ar tai depresija.Jau 5metai kaip negaliu susitvarkyti su savo mintimis,daznas reiskinys kai pagalvoju apie beprasmiska gyvenima bei savizudybe.Niekas nesiseka,speju pradeti tik kapstytis is duobes kai nuleidziu rankas ir vel joje atsirandu,daznai noriu buti viena.Atsisakiau visu draugu,su niekuo nebendrauju,neatvirauju,nes manau,kad nesupras manes.Valgymo sutrikimas,miegu labai mazai tiesiok todel,kad daug galvoju ir neiseina atsipalaiduoti.Bijau aplinkiniu zmoniu ir labai viesumoi jauciuosi prislegta.Daznai verkiu del beprasmisku dalyku.I viska jautrei reaguoju.Tiesiok nebenoriu gyvent,jauciuosi kankine

       Atsakymas: Sveiki, Margarita, jūsų būklė tikrai sunki. Jums reikalinga pagalba vaistais ir psichoterapija. Kuo skubiau kreipkitės į savo apylinkės gyd. psichiatrą. Pagarbiai, Agnė Kirvaitienė +370 688 42222
. ......................................................................................................................................

Nenoriu gyventi
 
KOMENTARAS 40.
Labas vakaras, mane paliko vaikinas kuri myliu labiau nei savo gyvenima noriu mirti ir viskas nematau del ko gyventi mirti ir viskas

       Atsakymas: Sveiki, Andželika, gyvenime visko nutinka. Kartais nutinka ir tai, ko labiausiai nenori. Kartais mūsų mylimieji mus skaudina ar net palieka. Sieloje atsiveria tuštuma, tačiau patikėkite, šis jausmas mažės ir laikas jį po truputį gydys. Noras gyventi ateis kuomet jūs ir pati pasistengsite kažkuo užpildyti draugo padarytą tuštumą: santykiais su kitais žmonėmis, artumo ir bendrumo su šeima jausmais, malonia veikla. To jums labiausiai ir linkiu. Pagarbiai, Agnė Kirvaitienė +370 688 42222
. ......................................................................................................................................

albertas
bedarbis
 
KOMENTARAS 41.
mano drauge susirgo nervu liga .lanko dienos centra.geria vaistus fiuanxol. valdoxan .tranxene .skundziasi kad jei vis blogin ipac vakarais kalba kad nusizudis .ka dariti .padekite mums .patarkite lb pergyvenu ir as .aciu jums

       Atsakymas: Sveiki, padėti artimam žmogui kuris serga depresija yra tikrai labai sunku. Jūsų draugė gauna tinkamą profesionalų pagalbą, dienos centre jai suteikiamas visas gydymas koks tik yra įmanomas. Jums linkėčiau tiesiog daugiau su ja bendrauti, būti šalia, kalbėtis, planuoti drauge laisvalaikį ir apsišarvuoti kantrybe. Vaistai ir psichoterapija padarys savo darbą. Pagarbiai, Agnė Kirvaitienė +370 688 42222
. ......................................................................................................................................

Julija
 
KOMENTARAS 42.
Sveiki! nezinau, kas su manimi darosi pastaruoju metu. turejau daug streso darbe, vestuves, kurios irgi buvo gana stresines.. dabar toks jausmas, kad viskas vyksta be jokios prasmes. noriu uzsidaryti kambary ir niekur neiti.. mesti viska ir menesi tiesiog sedeti ant sofos..prasiau vyro vaiko, kad nukreipciau savo mintis geresne linkme, bet jis sako, kad tai man nepades. kad man pastovus nerimas del ateities ir skubejimas viska daryti. is pradziu emiau labai daug valgyt, po to nustojau susitikineti su draugais, skambinti tevams. kai pagalvoju, kad reikia kazkur iseit, aplanko kancios jausmas. kartais atrodo, kad pagereja, kad veikla itraukia, bet galu gale vis tiek apsiverkiu arba susipykstu su vyru. emiau galvoti, kodel zmones isvis gyvena. vardan ko jie kencia. tiek daug siame pasaulyje kanciu ir suduzusiu svajoniu. vel eiti pirmyn ir kazka daryti?.. iskart norisi verkt pagalvojus apie tai..

       Atsakymas: Sveiki, Julija, atrodo kad jus kamuoja depresija. Kančia yra beprasmė, jums reikalingas gydymas, todėl linkiu kreiptis į konsultaciją. Gydytis galima vaistais arba psichoterapija. Pagarbiai, gyd. psichoterapeutė Agnė Kirvaitienė +37068842222
. ......................................................................................................................................

rytis
 
KOMENTARAS 43.
Sveiki, man 19m. Pries depresija buvau tikrai lb istvermingas bei nuolat besisypsantis paauglys. Dabar nebeturiu jokios vilties, nekarta bandziau zudytis ir jauciuosiu lyg prakeiktas nesekmiu. Nuo pat vaikystes tevai verte mane kenteti, turiu dvyni broli del kurio padarytu veiksmu taipat turedavau atsakyti pats. Mama isterike paliko mus paliko pries 5metus, tetis turi jau nauja seima , o as gyvenu su mociute su kuria net nebesisneku... O smulkmenos tesiog nesuvokiamos zmogauus moraliai. Prasau jusu pagalbos , pas psichologus buvau, nepadejo , visi keliai y mano asmenini gyvenima uzdari !

       Atsakymas: Sveiki, Ryti, Jūsų žodžiuose daug skausmo ir nevilties. Panašu kad jūs blaškotės – ir norite įveikti gyvenimo sunkumus, kovoti su jais, siekti pagalbos ir tuo pat metu lyg iš anksto pasiduodate. Nėra kito kelio jums padėti kaip bandyti susirasti žmogų su kuriuo galėtumėte apie visa tai pasikalbėti. Linkiu išdrįsti atverti kam nors širdį, artimam draugui, močiutei arba psichoterapeutui. Paprastai nuo to darosi kažkiek lengviau. Pagarbiai, gyd. psichoterapeutė Agnė Kirvaitienė. +370 688 42222 info@psichoterapijoscentras.lt
. ......................................................................................................................................

liutauras
 
KOMENTARAS 44.
sveiki. norejiau paklausti galvoju apie mirti bandes save zalot gulejes ligoninei viena karta diel mirtes bandimo su vaistais ir taip blogos vien mintis :(

       Atsakymas: Sveiki, Liutaurai, suprantu, kad jums labai sunku. Dabar jūs matote viską tik niūriom, juodom spalvom. Jūsų depresija lyg tamsi uždanga neleidžia matyti realiau gyvenimo ir išeičių iš sunkių susidariusių situacijų. Liūdna, kad net kyla mintys apie savižudybę ar savęs žalojimą. Tačiau mano manymu, tai ne išeitis ir tai neduoda jokių atsakymų. Išeitį visuomet galima surasti, geriausia ieškoti jos drauge. Jums reikėtų susirasti gydytoją, kuriuo galėtumėte pasitikėti ir dar kartą pabandyti gydytis. gyd. psichoterapeutė Agnė Kirvaitienė. +370 688 42222 info@psichoterapijoscentras.lt
. ......................................................................................................................................

O
pardavimu vadovas
 
KOMENTARAS 45.
Kažkaip užtikau šį straipsnį, ir susimasčiau kad labai buvo aktualu skaityti. Jau gerą mėnesį negaliu prisiversti nieko daryti, elementarūs darbai - pastoviai atidėliojami, nesveikai nervuoja, pykstu ant saves, nėra nuotaikos, liaudiškai - nematau šviesos tunelio gale. Turiu skolų, nu ir kitų eilinio žmogaus problemų, bet nesu pesimistas tikrai. Dabar viskas erzina, miegu blogai, prieš mėn. mečiau rūkyt, nurašinėjau ant to, bet žiūriu kuo toliau - tuo liūdniau.
. ......................................................................................................................................

karolina
 
KOMENTARAS 46.
Nezinau net nuo ko pradeti,nes tikrai nebesirisa man minti ir tikrai sunku kalbeti apie savo savijauta,jauciuosi beviltiska,kaip buciau is kito pasaulio,negaliu suvokti realiai aplinkos,uzmirstu daug dalyku,negaliu susikaupti,man tikrai reikia pagalbos,nes del sios savijautos prarandu sau brangius zmones juos atstumdama del to kad nesugebu dziaugtis ju laime,nes pati nesijauciu laiminga visiskai.

       Atsakymas: Sveiki, Karolina, labai svarbu kad turėtumėte su kuo pasikalbėti apie savo sunkumus. Jei visiškai nebeturite noro su niekuo bendrauti,nebegalite džiaugtis, greičiausiai jums yra kurios nors formos depresinis sutrikimas, todėl geriau būtų jei atvyktumėte į konsultaciją. Pagarbiai, gyd. psichoterapeutė Agnė Kirvaitienė.
. ......................................................................................................................................

Romas
 
KOMENTARAS 47.
mano sūnus (25 m.)kelis metus skundėsi nuovargiu, dėmesio sutrikimu ir depresija, jautėsi nuolat neišsimiegojęs, daug mėnesių vartojo gydytojo paskirtus antidepresantus. Situacija blogėjo ir galų gale pats nuvyko į ligoninę ir ten gydosi jau savaitę, tačiau depresija jį ten užvaldė visiškai- nebegali net testų užpildyti, vos beištaria žodžius. Klausimas:ar depresijos nepašalintų ištvermės treniruotės, kai jo būklė pagerės? Kai jam tą siūliau, jis tokį būdą neigė, nes niekur apie tai neparašyta, nors daug įrodymų, kad ritmingas fizinis krūvis sukuria daug kitų hormonų, ženkliai gerina hipofizio veiklą ir kt.

       Atsakymas: Sveiki, Romai, taip, tai ką rašote apie fizinį krūvį ir reguliarias treniruotes tikrai padeda, tačiau šitie būdai gelbsti kuomet yra lengva arba vidutinio sunkumo depresija. Kuomet depresija tokia sunki kaip jūsų sūnui geriausiai padeda gydymas ligoninėje (vaistai ir psichoterapija). Praėjus krizei manau kad sūnui galite vėl siūlyti sportuoti. Pagarbiai, gyd. psichoterapeutė Agnė Kirvaitienė.
. ......................................................................................................................................

Gintarė
 
KOMENTARAS 48.
Laba diena, man 17m...Man labai reikia sužinoti jūsų nuomone,ar aš nesergu depresija.Esu jautrus žmogus...Būnant namie vienai (O tai būna labai dažnai) nerandu sau vietos, jaučiu dideli nerimą, norisi greičiau išbėgti iš namų, su kuo nors bendrauti, tiesiog negaliu būti viena... Jaučiuosi vieniša, visu palikta ir niekam nereikalinga...Per pamokas negaliu susikaupti, turiu miego sutrikimu, dažnai skauda galva...

       Atsakymas: Sveiki, Gintare, ačiū jums kad papasakojote apie save, man panašiau kad jums yra nerimo sutrikimas, o ne depresija. Jums galėtų padėti "gydymas pokalbiais" arba psichoterapija. Galite kreiptis ten kur esate priregistruota (į psichikos sveikatos centrą pas psichologą-psichoterapeutą), tuomet konsultacija nieko nekainuos. Taip pat galite pasirinkti ir privačias mokamas paslaugas. Sėkmės! Pagarbiai, gyd. psichoterapeutė Agnė Kirvaitienė.
. ......................................................................................................................................

Ieva Kvaselyte
Booking coordinator
 
KOMENTARAS 49.
Laba Diena, Rasau jums,nes labai jaudinuosi del savo mamos.Jai 52m ir jau pora metu,kaip presidejes sunkus menopauzes laikotarpis.Ji labai irzli,nepasitikinti savimi,atsirades stiprus baimes jausmas (bijo vairuoti masina,bijo eiti pas stomatologa ir pan), nuotaiku kaitos. Anksciau buvusi linksma ir pozytivi bei besidziaugianti gyvenimu, dabar tapo labai negatyvi. Vartojo ivairius antidepresantus,skirtus vietinio miestelio gydytoju.Manau kad visi sie simptomai yra menopauzes itakoti.Patarkite pas koki gydytoja kreiptis ir kaip pradeti mamai. Is anksto dekoju

       Atsakymas: Sveiki, Ieva, dėl vaistų rekomenduoju kreiptis į gyd. psichiatrą Mindaugą Šablevičių +370 646 46432. Pagarbiai, gyd. psichoterapeutė Agnė Kirvaitienė.
. ......................................................................................................................................

rima
konditere
 
KOMENTARAS 50.
laba diena.manau kad sergu depresija ir bandau tai pripazinti nors ir nesinori.esu dar jauna,turiu du vaikus.is salies kitas zmogus pasakytu kad tureciau buti laiminga.bet tokia nesu.jau ilga laika jauciuosi nervinga,mieguista,uzsidariusi galeciau buti kiekviena diena savo kambaryje kad nereiketu su niekuo bendrauti,daznai verkiu o baisiausia tai kad pagalvoju labai daznai apie savizudybe.man butinai reikai gero psihologo pagalbos,bet man sunku ji surasti nes pati gyvenu ne lietuvoje.gal galite ka nors patari.rasau jums tik del savo vaiku nes labai juos myliu .aciu

       Atsakymas: Sveiki, Rima, galite kreiptis pas psichologą į konsultaciją skype: www.gerabusena.lt Pagarbiai, gyd. psichoterapeutė Agnė Kirvaitienė.
. ......................................................................................................................................

Arnas
Tarnautojas
 
KOMENTARAS 51.
Sveiki. man labai svarbu ka jus manote apie mano pranesima. Man jau keli metai sunku. jauciu liudesi save del visko kaltinu. gaila zmoniu kuriem nesiseka ir negaliu jiem padeti ( artimieji.) o siuo metu jau kelios savaites vis jauciu nerima ir sunkiau uzmiegu atrodo net sirdis stipriau plaka. issigastu prisigalvoju nebutu dalyku. Labai noriu kazkur kreiptis bet bijau kad mano darbui nepakenktu...

       Atsakymas: Sveiki, Arnai, suprantu kad jau seniai jaučiatės blogai, tačiau baiminatės kreiptis į specialistus. Gydytis galite ir anonimiškai (neatskleidžiant tapatybės), todėl linkiu daugiau nebesvarstyti ir kreiptis pagalbos. Iš to ką parašėte sunku ką nors konkrečiai patarti, daugiau galėčiau pasakyti jei atvyktumėte į konsultaciją. Pagarbiai, gyd. psichoterapeutė Agnė Kirvaitienė.
. ......................................................................................................................................

benu
dirbu
 
KOMENTARAS 52.
man smarki depresija, arba as kazkur uzstriges...
. ......................................................................................................................................

Remigijus
Operatorius
 
KOMENTARAS 53.
Labas. Noriu paklausti,kas man yra ir kas man darosi,jau 3 savaites kaip nepamiegu,stengiuosi eiti miegoti laiku,ko pries tai niekad nedarydavau,k kai uzpuole nemiga tai ,nutariau kad reikia eit laiku miegot ir laiku keltis ir tada pasitaisys mano situacija,bet ji ne kiek nepasikeite.Pvz. nueinu miegot 22val ir pabundu uz 3-4 val. Kai pabundu jauciu kaip ytampa ,spaudzia sirdi,na taip man dar nera gyvenime buve,o dabar jau 3 savaite kai esu galima sakyt be miegom Siaip esu labai nervotas,labai jautrus. Ir pries visa tai buvau jautrus,labai vreit viska priimu i sirdi,pergyvenu del maziausios smulkmenos. O baisiausia kad nepamiegu,jau pries eidamas miegot,galvoju na sianakt ir vel nepamiegosiu ir prabudes nebeuzmigsiu,taip ir taip jau 3 savaites. Gyvenu ne Lietuvoj o airijoj,cia specialistu geru nera,nelabai cia jais galima pasitiketi,nezinau ka daryt. Prasau latarkite.

       Atsakymas: Sveiki, Remigijau, ką nors konkrečiai patarti yra labai sunku, nes nepažįstu jūsų ir nematau viso jūsų gyvenimo konteksto. Paprastai nemiga susijusi su stipriais emociniais išgyvenimais kuriems kažkodėl nebeliko vietos žmogaus kasdieniame gyvenime. Dažnai tai būna ir nebylūs sąžinės priekaištai, kančios ir bausmės poreikis. Daugiau galima būtų pasakyti jei kreiptumėtės pas psichoterapeutą. Airijoje taip pat galima rasti gerų specialistų, neabejoju. Jums galėtų padėti trumpalaikis migdomųjų vaistų kursas arba psichoterapija. Sėkmės! Pagarbiai, gyd. psichoterapeutė Agnė Kirvaitienė.
. ......................................................................................................................................

Malek
Studente
 
KOMENTARAS 54.
Laba diena.Nežinau kaip sau padėti, ar noriu pagalbos ir išvis nenutuokiu kodėl rašau, bet tikiuosi sulauksiu nuomonės, apie savo situacija. Gyvenu su sužadėtiniu užsienyje, viskas buvo puiku, tačiau jį užgriūnančios problemos slegia ir mane. Dažnai turiu savaičių savaites praleisti namie viena, mažai bendrauju su šeima, draugais. Retai jaučiuosi laiminga, dažniausiai bevertė ir vieniša. Kai sužadėtinis šalia jaučiuosi geriau, laikas bėga greitai, dažniausiai jaučiuosi jaukiai. Kai jo nėra, esu lyg pragare, neatpažįstu dienų, nemiegu naktimis, rūkau cigarėte po cigarėtės, verkiu, mastau apie savižudybę. Nežinau ką daryti, kai susipykstu su savo antrąja puse tampu lyg kitas asmuo, kalbu bjauriai, pjaustausi rankas,ieškau būdų nusižudyti, tačiau visada mintyse tikiuosi kad mane ras ir išgelbės. Noriu mirti , bet tuo pačiu ir nenoriu. Nesuprantu savęs....

       Atsakymas: Sveiki, Andželika, matau kad jums tikrai yra sunku. Jūs esate sudėtinga asmenybė, viduje plėšoma intensyvių ir prieštaringų jausmų. Jums galėtų padėti parinkti vaistai ir psichoterapija, todėl linkiu kreiptis pas psichoterapeutus pagalbos. Šiuo metu ji prieinama ir skype. Pagarbiai, gyd. psichoterapeutė Agnė Kirvaitienė.
. ......................................................................................................................................

dana
konsultante
 
KOMENTARAS 55.
Laba diena mane paliko vaikinas po 2su puse metu neturiu noro gyventi kazka daryti noriu tik mirti sedziu ant balkono krasto ir galvoju ar tai butu pats geriausias variantas manay kad taip

       Atsakymas: Sveiki, Dana, ne, tai nėra geriausia išeitis, tai tik rodo, kad jums tikrai reikia pagalbos. Linkiu nedelsti ir apsilankyti pas psichoterapeutą. Nėra prasmės kankintis, reikia pradėti kažką keisti savo gyvenime kad pasijustumėte geriau. Pagarbiai, gyd. psichoterapeutė Agnė Kirvaitienė.
. ......................................................................................................................................

Povilas
 
KOMENTARAS 56.
Labadiena,nezianu kas man dedasi 2 savaite man yra sunku kas nors daryt noriu pamegot ilgiau,anksciau man viskas norejosi pazaist krepsini fudbola, visi sako kad pasikeiciau man neko nepatinka jau sitame givenime,nuo vakar pradejo skaudet galva senden sukasi jau nezinau kas yra :/

       Atsakymas: Sveiki, Povilai, apie save parašėte per mažai kad galėčiau kuom nors padėti. Parašykite daugiau arba susitarkite dėl konsultacijos. Pagarbiai, gyd. psichoterapeutė Agnė Kirvaitienė.
. ......................................................................................................................................

Aleksas
Mokeleivis
 
KOMENTARAS 57.
Sveiki... Aš nežinau kas man yra.. Jau ilgą laiką esu su bloga nuotaika, dažnai norisi verkt vien dėl to kad taip blogai jaučiuosi... Prieš 2-3 savaites tapau visiškai neaktyvus, nieko nenoriu daryt, mintys apie savižudybę, neturiu apetito, miego sutrikimai, dėl menkiausių dalykų kaltinu save, sunku bendraut su aplinkiniais, labai stresuoju, sunku apsispręst dėl ko nors... lyg tai atitinka depresijos požymius, bet.. kai kam buvau pasakęs, kad turbūt man depresija ir atsake: "apie ką tu čia šneki, neišsigalvok nesamonių" ir pan... Tai.. Vis dėl to, kas man yra? Ar vertėtų apsilankyti pas kokį psichologą?.. Nežinau ką ir daryt..

       Atsakymas: Sveiki, Aleksai, iš to ką rašote, panašu kad jums depresija ir gali prireikti gydymo vaistais. Linkiu nedelsti ir apsilankyti pas gydytoją dėl vaistų - t.y. psichiatrą. Pagarbiai, gyd. psichoterapeutė Agnė Kirvaitienė.
. ......................................................................................................................................

beatrice
auginu vaika
 
KOMENTARAS 58.
Sveiki .turbut as tik prisigalvoju lygu.Bet as turiu problemi.jauciuosi pikta nervuota irzli liudna daznai susigraudinu esu jautri nebenoriu sekso ar kutokiu svelniu dalyku nemegstu vyru istisai suzadetini stumiu i sona nejauciu potraukio.daznai glaudziu dukrele 1.5metu ir nenoriu paleisti ja proibiti bunu tik suja kitiems neduodu aisku buna kad pavarkstu nuo jos.daznai pavargstu nuo visu aplinkiniu viskas nervuoja norisi kurnors iseiti ir vienai kurnors ramiai paguleti norisi prasmegti.pamirstu pavalgyti taipat man kaip sruzdelytes begioja Po kuna tirpsta galunes jauciu karcio priepuolius skrandzio bei Sveiku dantu skausma ,prakaituoju.pas mane yra teismai bando vaiko tevas atimti vaika is manes uzsenietis labai bijau jos netekti,taipat turiu suzadetini kurio nebenoriu ir nebezinau uscisse ko noriu .vienam zinau noriu kad dukrele liktu sumanimi as ja labai myliu.labai bijau kreiptis pas daktara del teismu kad tai gali panaudoti pries

       Atsakymas: Sveiki, Beatriče, suprantu, kaip jums sunku, teisminiai ginčai yra labai daug streso keliantys įvykiai. Tokioje situacijoje paprastai padeda kitų žmonių palaikymas ir atjautimas, taip pat psichoterapija. Linkiu nedelsti ir kreiptis į privatų centrą, kur galite lankytis ir anonimiškai. Pagarbiai, gyd. psichoterapeutė Agnė Kirvaitienė.
. ......................................................................................................................................

Paulius
 
KOMENTARAS 59.
Sveiki. nuo jaunystes esu jautrus zmogus. Uzdaras ir drovus. Pries 2 menesius atsitiko toks dalykas. Nei is sio nei is to pradejo stipriai dauzytis sirdis suktis galva tiprt kojos rankos, pradejau oro trukt. Galvojau nualpsiu, isprotesiu arba mirsiu. Nuejau pas seimos gyditoja. Padare EKG - viskas gerai. Patikrino cukru - viskas gerai. Ir nuo to laiko likau kazkoks nesavas. Israse xanax 0.25 2 kart per diena 10 dienu. Tuo tarpu buvo geriau. Nustojus vartot vaistus po kiekj laiko viskas tik bloget pradejo. Tas pats pradejo darytis parduotuvese, vairuojant, darbe. Pastoviai jauciu dideli nerima kad kazkas su manim atsitiks. Bijau eit i parduotuve, vairuot, negaliu normaliai atlikt kasdieniu darbu. Pastovi itampa, oro trukumas, fiziologiniai pojuciai. Viskas suastreja minetose situacijose... Labai sunku Patarkit ka daryti.. ? Kas su manim gali but blogai ?

       Atsakymas: Sveiki, Pauliau, iš to ką rašote panašu, kad jums greičiausiai yra "generalizuotas nerimo sutrikimas". Jums gali padėti antidepresantai ir raminantys vaistai, tačiau pagrindinis pagalbos metodas gydymas psichoterapije. Linkiu kuo greičiau kreiptis pas psichoterapeutą ir atvykti į konsultaciją, tuomet drauge galėtumėte aptarti pagalbos galimybes. Pagarbiai, gyd. psichoterapeutė Agnė Kirvaitienė.
. ......................................................................................................................................

Anonimas
 
KOMENTARAS 60.
Pries puse metu baigiau univera,viskas ejo pagal plana,megavausi paskutinemis ilgomis atostogomis,staiga pradejo rastis daugybe visokiu nesekmiu,tarsi pasamoningai bloga nuotaika katalizuodavau ziauriu video perziuromis,kazkuria diena jauciausi prastai,pradejau vepsoti apsiniaukusius debesis,pajutau kad kazkas netaip,atsirado nerimas ir tarsi kazkas"luzo galvoje"pradejau viska matyti labai ryskiai,tarsi viska ka aprepia zvilgsnis matau iki detaliu atsirado siaubinga baime,kad isprotesiu,padejo stiklas degtines,gilus kvepavimas..po to menesi jauciausi kaip nesavas,pavarges,priekine galvos dalis bvo apsunkusi,akys jautrios sviesai,tarsi pilnos smelio,viskas tarsi pagerejo,bet pradejau dirbti tai diena,tai nakti-suprastejo atmintis,kartais nesulaikau lygsvaros,atrodo kad durneju, pasidariau issiblaskes,buna negirdziu kas vyksta aplink arba negaliu susikoncentruoti,ikrentu i nesuvokiamas busenas,pamirstu dalykus ir baime kad nudurnesiu/busiu paliktas vis auga, kas man?ka daryt...

       Atsakymas: Sveiki, manau kad jums reikalinga gyd. psichiatro konsultacija. Sėkmės! Pagarbiai, gyd. psichoterapeutė Agnė Kirvaitienė.
. ......................................................................................................................................

Anonimas
ukininkas
 
KOMENTARAS 61.
Siuo metu man f 19,1 sutrikimas nuo amfetamino, vartoju kelis metus. kiek laiko jis tesis apstinencija? Del visa ko kad nebutu nerimo, pasaliniu liguistu minciu ir depresijos del miego sutrikimo geriu "xanax" ar prie siu vaistu priprantama ir kokia nuo ju apstinencija? esu metes narkotikus be vargo... metu vel, tik neatsimenu kiek ten kankintis reikia. gal galetumete pasiulyti maziau kankinanty buda mesti zalingus iprocius nekeiciant ju kitais/silpnesneis ar mefikamentais?

       Atsakymas: Sveiki, mesti narkotines medžiagas neišeis be tam tikro skausmo ir abstinencijos požymių. Iš to ką rašote, panašu kad esate priklausomas nuo keletos narkotinių medž. vienu metu. Gerai būtų pasikonsultuoti pas priklausomybės ligų specialistą. Galiu rekomenduoti Gabiją Strončikienę, tel.: +370 673 01198. Pagarbiai, Agnė Kirvaitienė, email: info@psichoterapijoscentras.lt tel.: +370 688 42222
. ......................................................................................................................................

L.D
 
KOMENTARAS 62.
Sveiki.Manau,kad man buvo nustatyta ne ta diagnoze.Jau 6 metai naudoju antidepresantus.Skundziausi del nerimo ir fobijos.Visa ta laikotarpi ir iki to nevengiau kalbetis,ar susitikti .Istisai dirdau darbe.Manau,kad jau vaistu niekada neatsikratysiu,nes jau organizmas tiek priprates.Esu jautri,jauciu kiekviena savo kuno dali.Tiesiog klausausi kas kur suvirpejo,ir negaleciau istverti apstinencijos.Nejaugi nera vaistu kurie tik reikalui esant isgerti butu galima.Jauciu,kaip vaistai,ne tik,kad padeda,bet jie pastoviai vercia mano organizma virpeti,taidar ka...Sakau gyditojai,kad man taip yra.Atsako negali buti,toks jausmas ,kad mano kuna jaustu.Prasau atsakykit,kur kreipis,kad istirtu mano tikra busena.Visus kitus med.tyrimus esu pasidariusi.Nera prie ko prikibti.Pavargau nuo tos busenos.

       Atsakymas: Sveiki, manau kad jums geriau būtų pasikalbėti su kitu, "alternatyviu" gyd. psichiatru ir sužinoti kitą nuomonę apie savo būseną bei vaistų parinkimą. Galiu rekomenduoti gyd. Mindaugą Šablevičių, tel.: +370 646 46432. Pagarbiai, Agnė Kirvaitienė, email: info@psichoterapijoscentras.lt tel.: +370 688 42222
. ......................................................................................................................................

Tatjana
 
KOMENTARAS 63.
Laba diena. Man labai reikia suzinoti jusu nuomone,ar as tikrai sergu depresija. Gimus vaikui as labai pasikeiciau,tapau irzli,pykta,visiskai nesupranti savo vyro,uztenka jam pasakyti koki zodi,as galiu apsiverkti. Vaiko auginimas nesuteikia dziaugsmo, as esu pavargus,noriu nuo visko pabegti. kartais nesinori nieko daryti namuose,negaliu i save ziureti,atrodo,kad pagimdzius vaika pasidariau sau dar baisesne,o apie savo kuna as isvis nekalbu,strijos ant pilvo, slaunu,priaugti kg. is vis nieko nesinori,gyvenimas niurus,viskas pabodo.

       Atsakymas: Sveiki,Tatjana, taip, jums yra taip vadinama "pogimdyminė" depresija. Linkiu kuo skubiau kreiptis pagalbos į gyd. psichiatrą ar psichoterapeutą. Pagarbiai, Agnė Kirvaitienė, email: info@psichoterapijoscentras.lt tel.: +370 688 42222
. ......................................................................................................................................

lina
 
KOMENTARAS 64.
Laba diena.Jauciuosi vienisa ir visu palikta.Netgi mano pacios vyras mane skaudina ir kaltina uz viska ka padariau ne taip,vaiku akivaizdoje mane zemina ir niekada manes nepalaiko.Nezinau ka padariau ne taip.Man 50 metu.Kai buvo penkiolika mire tevai,niekas man neparate,kaip gyventi visa gyvenima kapsciausi viena,kaip atrode teisinga ir kaip mokejau,jauciuosi kalta del daug dalyku savo gyvenime.Salia manes zmones nelaimingi, net nebezinau ka daryti.Per visa mano gyvenima niekas manes neapkabino kai man buvo bloga.Gal dabar moku uz kieno nors ar uz savo klaidas.Viespatie,kaip noreciau isnykti kur niekas manes nerastu.Mano suauge vaikai ir vyras visi pries mane.Ka sakau ir ka darau vis blogai.Siaip esu gyvibinga ir megstu gyventi,buvau linksma visada.Rupinuosi vaikais, o jiems nepatinka.Gal nebesirupinti,gal viskas del to,kad neturiu darbo.

       Atsakymas: Sveiki, Lina, manau kad sveikas rūpestis kitais visuomet prasideda nuo meilės ir rūpesčio savimi. Linkiu atsigręžti į save, savo norus, poreikius, troškimus ir fantazijas. Dėl prastos savijautos manau kad galėtumėte ir atvykti konsultacijai pas psichoterapeutą. Pagarbiai, Agnė Kirvaitienė, email: info@psichoterapijoscentras.lt tel.: +370 688 42222
. ......................................................................................................................................

Kristijonas
 
KOMENTARAS 65.
Sweiki, man 20 metu ir manau kad sergu gilia depresija. Nieko nenoriu daryt, niekas manes nedomina, kaikada uzplusta savizudybes mintis. Daznai pasidarau agresivus, net gi del smulkiausiu daliku, atrodo kad nieks manes nesupranta.. Nebezinau kur dietis ar ka daryt...

       Atsakymas: Sveiki, Kristijonai, neverta kankintis ir laukti. Reikia kažką daryti kad būtų geriau. Iš to kaip rašote, jums reikalinga greičiausiai pagalba vaistais ir psichoterapija. Paprasčiausia būtų kreiptis į savo apylinkės psichikos sveikatos centrą pas gyd. psichiatrą konsultacijai, taip pat, žinoma galite kreiptis ir privačiai. Sėkmės Pagarbiai, gyd. psichoterapeutė Agnė Kirvaitienė email: info@psichoterapijoscentras.lt tel.: +370 688 42222.
. ......................................................................................................................................

Lina
 
KOMENTARAS 66.
Sveiki,as esu gylioje nevilty,mano vyras susirgo umia psichoze,gydėsi stacionare 3 sav. po stacionaro buvo paskirti antidepresantai ir paskirtas gydymas pas psichoterapeutą ir rekomenduotas psichologas.Kurį laika gydėsi ,gėrė vaistus,bet po 7 mėn. nutraukė savo valia gydymą,aš bandžiau jį įkalbėti gydytis,mano mama įkalbinėjo,bet nepasiduoda,tvirtina,kad jis yra sveikas ir jam gydymo visai nereikia,kaltina mane,kad aš jį paguldžiusi į ligoninę ,pati padariau jį ligoniu,nors tada kai jam tai atsitiko buvo kaip nesavas,nemiegodavo,jautė baimę,sunkiai reikšdavo emocijas,be priežasties juokėsi,girdėjo balsus,mes auginame du mažamečius vaikus,bijau dėl jų saugumo,nes išėjusi į darbą,nežinau ką galiu rasti namie,jis nedirba šiuo metu,stovi darbo biržoje.O šiuo metu jam pablogėjo,pradėjo mane sekioti iš paskos,atsirado nerimas,vaikų niekur neišleidžia,daužo galvą į sieną ir nepripažįsta,kad jam reikia pagalbos.Padėkite!

       Atsakymas: Sveiki, Lina, labai skaudi jūsų žinutė ir situacija tikra nelengva. Iš laiško suprantu, kad jūsų vyras elgiasi tikrai liguistai, tačiau dar nepadarė nieko kas iš tiesų keltų realią grėsmę jam pačiam ar aplinkiniams. Tai vadinama "pereinamoji zona" tarp sveikos būsenos ir sunkios ligos, tokiais atvejais padėti būna labai sunku, o kartais tiesiog neįmanoma, tenka kažkiek palaukti kol paaiškės "į kurią pusę krypsta reikalai". Suprantu kaip jums sunku, tačiau turite laikytis, nepalūžti. Žmonės kurie serga psichoziniais ir kitais sunkiais sutrikimais gali būti guldomi į ligoninę ir gydomi be jų sutikimo, kuomet jie kelia grėsmę jų pačių ar aplinkinių žmonių saugumui. Todėl jei vyras ir toliau elgsis neadekvačiai ir jo būklė vis blogės, nedvejokite, kvieskite GMP ir viską papasakokite atvykusiam gydytojui, jūsų vyras bus paguldytas į ligoninę prieš jo valią ir gydomas. Taip tikrai bus geriau ir jums ir jam. Bet kokiu atveju vis tik bandykite su juo kalbėtis ir įkalbinkite jį lankytis pas specialistus bei vartoti vaistus. Nepamirškite savęs, ilsėkitės ir rūpinkitės savimi. Yra specialios psichoterapinės grupės psichoziniais sutrikimais sergančių artimiesiems. Sėkmės! Psichoterapeutė Agnė Kirvaitienė.
. ......................................................................................................................................

Leila
 
KOMENTARAS 67.
sveiki, gimus suneliui, pries 5 m.man prasidejo haliucinacijos, maciau, jauciau tai, ko nera, pati ta suvokdavau, bet buvo labai sunku isgyventi.Veliau viskas liovesi, kol pries 1.5 metu isgyvenau labai baisia trauma, buvo labai sunku..Siaip esu stiprus zmogus, bet labai paluzau, miegodavau valanda i para, verkiau istisai, kojos linko, nemaciau niekame prasmes, isvis nelabai ka pamenu is to laikotarpio..tik pasakojo kad mama rado atidarytas mano buto duris ir mane vos gyva, megainau zudytis...pagulde i kriziu centra, bet gydymas negelbejo,negalejau iseiti i sviesa, nustojau gaudytis laike ir net mirkset pamirsdavau.. perkele i psichiatrine, bet per pazistamus pavyko issirasyt, man ten buvo labai baisu...atrodo viska uzspaudziau sirdyje, galvojau jog viskas susitvarke, nutraukiau gydyma.bet viskas grizo, vel kartjasi, atrodo niekada nebusiu normalus zmogus, nemoku dziaugtis, o man tik 25m.nenoriu i darba, nenoriu but namie, nenoriu niekur buti :(nenoriu skaudinti mylinciu zmoniu

       Atsakymas: Sveiki, Leila, jūsų istorija pilna siaubo ir skausmo. Atrodo kad jūs pati suvokiate, jog nesate pagijusi. Būtinai apsilankykite pas savo gyd. psichiatrą ir su juo pasitarkite ką daryti toliau. Jei su juo nerandate bendros kalbos, nenusiminkite, ieškokite toliau specialisto su kuriuo norėsis kalbėtis ir jausitės suprasta. Paprastai reikėtų peržiūrėti gydymą vaistais ir pasitarti dėl psichoterapinės pagalbos galimybių. Kentėti vienai ne išeitis, kančia neturi prasmės. Sėkmės! Pagarbiai, psichoterapeutė Agnė Kirvaitienė.
. ......................................................................................................................................

birute
pensininke
 
KOMENTARAS 68.
Sveiki ,man 60m raso kaip matau jaunimas turi problemu depresija kankina ir mane ,nenoriu su niekuo bendrauti ,ko anksciau nebudavo,liudna atrodo visur skauda ,tai viena kuno dali tai kt,nors ligu neranda ,nepasitikiu gyd.vaistu nenoriu naudoti ,nenoriu buti bandomu triusiu.Kalnieciu poliklinikoje ejau pas psichoterapeuta galvojau pakalbes ,kazko paklausines,pabendraus tai ne ,numete 300klausimu ,dar spalvas pasirinkt liepe ,zodziu uztrukau vos ne 2val. ir ka pripazino vidutine depresija.Kaip ,nuo tu nesamoningu klausimu ,kuriuos nezinojau kaip atsakyti ir pavargau.Patarkit kaip gydytis,kur?

       Atsakymas: Sveiki, Birute, iš jūsų laiško nelabai supratau kas buvo po to kai jums pripažino "vidutinio sunkumo depresiją"? Tokiais atvejais paprastai visuomet paskiria gydymą vaistais ir psichoterapiją (individualiai arba grupėje). Savęs gydyti jūs negalite, reikia vartoti paskirtus vaistus ir lankyti psichoterapinius pokalbius. Suprantu, kad jūs nusiuntė pas psichologą kuris atliko psichologinį tyrimą, tačiau tuo juk viskas nesibaigia, jums turi būti paskirtas gydymas pokalbiais, ne vien tik testų pildymas. Sėkmės! Pagarbiai, psichoterapeutė Agnė Kirvaitienė.
. ......................................................................................................................................

Agne
 
KOMENTARAS 69.
gal kam pravers nemokamas video apie depresija http://www.egu.lt/mokymas/asmenybei/kas-yra-depresija-125.html
. ......................................................................................................................................

Kristina
 
KOMENTARAS 70.
Sveiki, Siuo metu esu uzsienyje ir jau kury laika bunu namuose (mazdaug 3 men.) nes neturiu darbo, kartais uzeina dirglumas ir nesinori nieko girdeti, o kartais pradedu verkti nors nieko net neatsitinka tiesiog asaros pacios pradeda begti. Ar tai gali buti depresija? Ar su tokiais pozymiais jau reiktu kreiptis i specialistus?

       Atsakymas: Sveiki, Kristina, taip, manau kad jums reikėtų kreiptis į specialistus. Sėkmės! Pagarbiai, psichoterapeutė Agnė Kirvaitienė.
. ......................................................................................................................................

Lina
 
KOMENTARAS 71.
Sveiki visi. Norėčiau kai ką pasiūlyti. Kadangi pati išgyvenu depresiją, žinau, kokia neviltis kartais apima, kai atrodo, jog niekas aplinkui nesupranta tavo savijautos, jautiesi ne toks, kaip visi žmonės. Kadangi taip jaučiasi kone kiekvienas, patiriantis depresiją, mums būtų gana lengva ir galbūt net naudinga vienas kitą palaikyti būnant kartu, dalinantis savo išgyvenimais. Juk tikrai palengvėja sutikus žmogų, kuris tave visiškai supranta ir išgyvena lygiai tą patį, ką ir tu. Galėtume vienas kitam padėti sveikti. Jei būtų norinčiu, siūlau įsteigti tokią kaip ir savitarpio paramos grupę. Tokias turi daugybe fizinių ligų sergantys žmonės, tad kodėl neįsteigus mums? Man 20 m., esu iš Kauno. Nežinau, kokio senumo šie komentarai ir galbūt čia rašę žmonės jau seniai jaučiasi gerai ir nebesilanko šiame puslapyje, bet jei vis dėlto atsirastų pritariančių mano idėjai, rašykit - bandysim kaip nors tartis ir organizuoti.

       Atsakymas: Sveiki, Lina, ačiū už puikią idėją. Savitarpio pagalbos grupės yra labai gera galimybė gauti emocinę paramą. Sėkmės! Pagarbiai, psichoterapeutė Agnė Kirvaitienė.
. ......................................................................................................................................

irena
pardaveja
 
KOMENTARAS 72.
laba diena,mano sunus dirbo uzsenyje,jo zmona liko namie,dirbo padaveja,sunui likus menesiui iki darbo nutraukymo sutarties zmona pranese kad turi kita vyra,nuo tuo skambucio sunus gere visa ta laika kol buvo uzsienyje,grizus namo buvo dar blogiau is pradziu ji pakeite buto spyna,jis negalejo ieiti namo,paskui neleido matytis su vaikais,sunus labai paluzo,visi stengemes kazkaip padeti bet jis uzsidare savyje,nieko nekalba,jei bandau kazka klausti,ar patarti iskart iseina-sako nieko nenoriu,sesuo nupirko depresantu,kur reikejo gerti po viena tablete jis per kelias dienas isgere visa dezute,tik ruko ir ir alu gera kiekviena diena,prasau patarkyte ka daryti apie ejima pas psichologa nenori ne girdeti,tik kartoja-nieko nenoriu,nenoriu gyventi,prasau dadekyte ir patarkyte kaip ji prakalbinti ir jam padeti,labai jums aciu

       Atsakymas: Sveiki, Irena, padėti žmogui kuris atmeta jūsų pagalbą yra neįmanoma. Svarbu suprasti, kad jei esate šalia ir juo rūpinatės, tai jam yra jau labai didelė pagalba. Todėl nenuvertinkite savęs ir savęs nebeskaudinkite - jūs darote viską kas įmanoma. Tokiais atvejais kaip jūs aprašote, kuomet kartu su depresija yra ir priklausomybė nuo alkoholio iš tiesų be sūnaus valios neįmanoma nieko padaryti. Jūsų sūnui pirmiausia reikalinga pagalba dėl priklausomybės nuo alkoholio. Gerai galėtų padėti anoniminių alkoholikų organizacijos, pabandykite su jomis susisiekti, kontaktai yra internete. Galite juos atspausdinti ir palikti sūnui matomoje vietoje, galite bandyti susitarti kad šios organizacijos žmonės ateitų pas jus į namus. Gal būt jei sūnus nesutinka kalbėtis su jumis, sutiks kalbėtis su jų atstovais, kurie geriausiai gali jį suprasti ir padėti. Sėkmės! Pagarbiai, psichoterapeutė Agnė Kirvaitienė.
. ......................................................................................................................................

Egle
Vienisa mama
 
KOMENTARAS 73.
Sveiki.gyvenu pas tevus su 2metu sunum.su vaiko tevu negyvenam.esu spaudziama is visu pusiu ieskotis kur gyventi,kad ir ka bedaryciau vis tiek esu apsaukiama kaip tingine.daznai nebesulaikau asaru,nebesinori nieko daryti,nematau jokios ateities.daznai saukiu ant vaiko.kuo toliau tuo labiau kyla mintys apie savizudybe,nes jauciuosi niekam nereikalinga,visu atstumiama.jauciuosi sau bjauri,dingsta apetitas.nakti miegu blogai,arba isvis neuzmiegu iki paryciu,daznai skauda krutine,dreba rankos.man tik 24metai,bet jauciuosi labai blogai..

       Atsakymas: Sveiki, Egle, nieko nelaukdama kreipkitės į savo apylinkės gyd. psichiatrą. Toks kankinimasis kaip jūs rašote visiškai neturi prasmės. Yra daug būdų kaip gauti pagalbą esant tokiai savijautai, linkiu nustoti abejoti ir juos susirasti. Sėkmės! Pagarbiai, psichoterapeutė Agnė Kirvaitienė.
. ......................................................................................................................................

Nusivylusi gyvenimu panele
studente
 
KOMENTARAS 74.
Sveiki!Norisi pasakyti daug,bet sunku sudelioti,tai pasistengsiu paaiskinti trumpiausiu variantu! Visada buvau linxma,aktyvi,laiminga mergina! Visi kartodavo:o tau buna liudna? Bet, per pastaruosius metus: issiskyre tevai; mire mociute(pats brangiausias zmogus ir nespejau i laidotuves,kas mane zudo pagalvojus ;/ ). Patapau pesimiste; viskas erzina; nematau graziu spalvu; turejau hobi visa gyvenima, o dbr nebesuteikia visisko dziaugsmo:O nebepasitikiu savimi toje srityje ir kaip asmenybe..jauciuosi nepastebima ir neidomi... naktimis pabundu lyg per kosmara ir sunkiai vel uzmiegu!labai daznai verkiu tiesiog,nes atrodo pavargau gyventi..pati nezinau ko noriu..ka bedaryciau;linksminciausi;veiklos tureciau-vistiek galu gale liudna ir pergyvenu lb;/ nebesusitvarkau su savimi.Nezinau ar seimos nariams reikia pasakyti,kad tai jau rimta,bet nesuprantu ar tai tikrai rimta ar tai praeis.. Bet keleta menesiu jau taip.Koks butu Jusu patarimas? Aciu is anksto.

       Atsakymas: Sveiki, atrodo kad jūs jaučiatės tikrai prastai ir tai trunka jau pakankamai ilgą laiką. Iš to ką parašėte, panašu kad jums galėtų būti depresija. Vis tik geriau būtų kad atvyktumėte į konsultaciją, tuomet būtų įmanoma nustatyti tikslesnę diagnozę. Patarčiau kreiptis į gyd. psichiatrą-psichoterapeutą. Būklę pagerinti gali vaistų vartojimas ir psichoterapijos lankymas. Sėkmės! Pagarbiai, psichoterapeutė Agnė Kirvaitienė.
. ......................................................................................................................................

Nikas
 
KOMENTARAS 75.
Sveiki.Pavasarį nusprendžiau atsikratyti vieno psichtropinio vaisto, gulėjau ligoninėje net savo noru.Tenka pripažinti, kad taip ir nepavyko, palaipsniui nuo vieno perėjau prie kito. Laikau save valingu, buvo taip sunku,kad net neįsivaizdavau.Ir dabar vėl be jokios sistemos.Prasidėjo panikos, savęs kaltinimai.Skaitau literatūrą, sportuoju, būnu gamtoje, o kažkaip viskas prarado prasmę. Negaliu normaliai dirbti, jei ką pradedu, sunku pabaigti, jau man pačiam prieš žmones gėda dėl nuotaikų kaitos, ir šiaip, laikau save pačiu didžiausiu nevykėliu pasauly, nors gal nesu jau toks blogas.Nueinu pas poliklinikos psichoterapeutą, tai tik formalus vaistukų išrašymas.Nelabai ir tikiu tuo.

       Atsakymas: Sveiki, Nikai, linkiu jums susirasti psichoterapeutą. Jis neišrašo vaistų, bet užsiima pokalbių terapiją. Ieškokite specialisto (gydytojo, psichologo ar socialinio darbuotojo) kuris turi psichoterapeuto kvalifikaciją. Taip pat panašu kad jums gerai tiktų ir lankyti psichoterapinę grupę. Sėkmės! Pagarbiai, psichoterapeutė Agnė Kirvaitienė.
. ......................................................................................................................................

vitalija
dirbanti mokine
 
KOMENTARAS 76.
laba diena man 17m. norejau siektiek pasipasakoti.. ir paprasyti pagalbos ar patarimo.. as esu mokine dirbanti mokine.. mano gyvenimas beviltiskas.. neturiu ne menkiausio noro kazka daryti ar kazkajp gelbeti save.. pries 5m netekau 2 mylimu zmoniu jie nusizude.. veliau mama pagulde i ligonine.. ji ten gulejo 6men o gryzusi pradejo gerti.. o zinot kajp buna su girtajs nepatenkintajs gyvenimu asmenimis.. ji taip elgdamasi viska tik pablogino.. pradejau nekesti gyvenimo nekesti kitu nekesti saves.. kaltinti dieva..nebetiket juo.. nebetikiu niekuom.. nebetikiu kad dar as busiu kada nrs lajminga.. as daug dirbu.. stengiuos uzsidirbt pinigu.. kad nebutu mamaj sunku.. per men ji uzdirba tik400lt tj juokinga net uz komunalinius neuztenka uzmoket.. nusimokinau.. visaj nebesigaudau moksluose..

       Atsakymas: Sveiki, Vitalija, atrodo kad jums tikrai labai sunku. Vis tik linkiu nenusiminti ir nenuleisti rankų bei neprarasti vilties. Atrodo kad gyvenime jūs jau ir taip labai daug sugebėjote: po patirtos sunkios krizės jūs sugebate dirbti ir išlaikyti save bei padėti mamai. Būtų labai gerai jei galėtumėte su kuom nors apie visa tai pasikalbėti, geriausiai tiktų psichoterapeutas. Valstybinėse poliklinikose ir ligoninių dienos stacionaruose įmanoma gauti ligonių kasų apmokamą trumpalaikę psichoterapiją, reikėtų kad jūs daugiau tuo pasidomėtumėte, pagalbos galimybių tikrai yra. Sėkmės! Pagarbiai, psichoterapeutė Agnė Kirvaitienė.
. ......................................................................................................................................

Rasa
Degalineje pardaweja
 
KOMENTARAS 77.
Sweiki,ar imano,kad as galeciau sirgt depresija,nesinori i darba,saukiu an dukters,baruosi su wyru,jis kwailioja,gal tai itakoja,sau pirkt neko nenoriu,galwoju,kad negrazu man bus,arba nupirkti daiktai drabuziai nusibosta!daznai isiwaizduoju kad twirkina mano dukra kasnors,todel negaliu niekada nusiramint,dauk turiu per diena skirtingu minciu!dirbu naktini darba!wiskas labai greit atsiąosta! Galbut as tik maximaliste,arba todel,kad waikysteje twirkino mane..ka galetumete patarti gywenu uzsienyje..

       Atsakymas: Sveiki, Rasa, atrodo kad jūs pasimetusi ir nusiminusi. Panašu kad jums tikrai praverstų specialisto (gyd. psichiatro-psichoterapeuto) pagalbos. Su juo galėsite aptarti įvairias gydymosi galimybes. Jums gali padėti ir gydymas vaistais, ir psichoterapija. Linkiu kuo greičiau nuvykti į specialisto konsultaciją. Sėkmės! Pagarbiai, psichoterapeutė Agnė Kirvaitienė.
. ......................................................................................................................................

Susirupinusi
 
KOMENTARAS 78.
Labas vakaras, as esu susirupinusi del savo draugo. Siuo metu jis isgyvena gilia depresija. Gydimas, medikamentai slopina jo emocijas, aplinka ji slegia. As noreciau paklausti patarimo,kaip su juo kalbeti,kad jis jaustuos jaukiai ir kad kazkam yra reikalingas, buciau labai dekinga uz pagalba.

       Atsakymas: Sveiki, Modesta. Bendrauti su išgyvenančiu sunkią depresija žmogumi yra tikrai sunku. Svarbiausia būtų nepulti guosti, bet daugiau išklausyti, leisti žmogui išsikalbėti apie savo skaudulius, pačiai neteisti ir nevertinti, tiesiog pabūti drauge. Drauge ieškoti veiklų kurios dar teikia malonumą ir pasiūlyti jomis užsiimti. Labai gerai padeda teatro, koncertų lankymas - gyva muzika ir vaidyba yra labai neblogi vaistai taip pat. Žinokite, kad svarbiausia jog jūs esate šalia ir rūpinatės, kartais gali padaryti tik tiek ir tai jau yra labai daug. Sėkmės! Pagarbiai, psichoterapeutė Agnė Kirvaitienė.
. ......................................................................................................................................

V
 
KOMENTARAS 79.
Labas vakaras, norėjau Jūsų pasiklausti. Esu 25m vyras. Ir dirbu šiuo metu ir studijuoju. Turiu bėda, manau, kad tai Glosofobija ar dar kas. Nuo vaikystės esu mikčiojantis žmogus, tačiau dabar tai ypač suaktyvėje jeigu tenka bendrauti su žmonėmis, naujais žmonėmis. Laukia studijų darbo gynimas ir labai didelis nerimas dėl to. Anksčiau tokios baimės nebuvo. Galędavau gan laisvai bendrauti su žmonėmis ir su jų grupėmis, kalbėti prieš auditoriją, tačiau dabar viskas atvirkščiai. Kas tai galėtų būti? Kur galėčiau kreiptis kokios konsultacijos dėl gydymo, jeigu tai yra gydoma? Kur galėčiau rasti tikrai gerą, kvalifikuotą ir su gera darbo praktika, psichterapeutę ar psichologę? Dėkoju iš anksto už atsakymą.

       Atsakymas: Sveiki, Virginijau, iš to ką apie save rašote, panašu kad kenčiate nuo adaptacijos streso sutrikimo. Jūsų gyvenime ir taip nemažas stresas, o darbo gynimas jį padidina iki maksimumo. Tokiais atvejais geriausia padeda trumpalaikė į problemą orientuota psichoterapija, jums reikėtų susirasti specialistą, kuris turėtų psichoterapeuto kvalifikaciją. Tai gali būti gydytojas, psichologas arba net socialinis darbuotojas. Sėkmės! Pagarbiai, psichoterapeutė Agnė Kirvaitienė.
. ......................................................................................................................................

Elia
 
KOMENTARAS 80.
laba diena.as noreciau paklausti.pas mane vyras serga depresija.jau 2 metus.susirgo jis kai prarado darba.jam pasidare bloga.jis negalejo i lauka iseiti nes galvojo kad visi ji stebi.tiesiog buvo labai blogai.dabar jam geriau jis geria vaistus,surado darba.tame darbe jis pradirbo 9 menesiu.ir jam sis darba labai nepatinka.kiekviena diena jis vaziuoja i ta darba labai nepatenkintas,nervinga.jis nori dirbti,bet ne sitam darbe.noriu paklaust.ar jam visuose darbuose nepatiks dirbti?ar man visiems jo poelgiams pritarti,ar stengtis ikalbeti daryti kitaip.kaip su tokiu zmogum elgtis

       Atsakymas: Sveiki, Elia, ką nors patarti būtų be galo sunku, juk iš to ką čia rašote,tiek nedaug galima suprasti apie jus ir apie jūsų vyrą, galiu tik pasamprotauti drauge. Jei žmogus priverstas dieną iš dienos dirbti nemėgstamą darbą, jis tikrai gerai nesijaučia. Jei tik įmanoma, reikėtų nenuleisti rankų ir ieškoti patinkančio darbo, nors tai gali užtrukti, pasistengti tikrai verta. Su išgyvenančiu depresiją žmogumi bendrauti yra tikrai sunku. Svarbiausia būtų nepulti guosti, bet daugiau išklausyti, leisti žmogui išsikalbėti apie savo skaudulius, pačiam neteisti ir nevertinti, tiesiog pabūti drauge. Drauge ieškoti veiklų kurios dar teikia malonumą ir pasiūlyti jomis užsiimti. Labai gerai padeda teatro, koncertų lankymas - gyva muzika ir vaidyba yra labai neblogi vaistai taip pat. Sėkmės! Pagarbiai, psichoterapeutė Agnė Kirvaitienė.
. ......................................................................................................................................

paula
 
KOMENTARAS 81.
man 49 metai ir jau 2 metai prasidėjusi menopauzė geriu ir hormonus nes man labai blogai skauda visą kūną esu verksminga nedarbinga tirpsta visas kūnas man reikia pagalbos ar galėčiau kokius antideprasantus nusipirkti pati nes gyvenu kaime o rajone prastas daktaras o norisi dirbti ir normaliai gyventi padėkite patarkite

       Atsakymas: Sveiki, Paula, deja, tam kad parinkti jums antidepresantus vis tiek reikia kad atvyktumėte į konsultaciją. Vėliau galima juos gauti su senu receptu, tai lankytis pas gydytoją gali pakakti tik kartą per 1-2mėn. Galiu rekomenduoti gyd. M. Šablevičių +370 646 46432 Sėkmės! Agnė Kirvaitienė.
. ......................................................................................................................................

Agne
studente,bedarbe
 
KOMENTARAS 82.
Labas vakaras man sunki depresijos forma visiskai nelipu is lovos,nesiprasiu,velai vakare atsikelusi prisiverciu isijungti tv,depresija man jau seniai,bet po labai dideles traumos(nenoriu mineti kokios) as visiskai paluzau tai tesiasi jau 8 menesius visko bijau,net nesugebu ryte nueiti pas gydytoja,susipykau su visais draugais nes nebezinau ka kada sakyti ar daryti,as juos suprantu nes ir pati kitu vietoj elgciausi taip pat jei matyciau toki zmogu kaip save,nuolat bandau nusizudyti bet labai bijau tai padaryt iki galo pradedu verkti ir nusvyra rankos pradedu saves gaileti.ar imanoma pasveikti?mano mama ligoninej irgi serga sunkia depresija.nesugebu niekur nueiti i paskaitas nebeinu,nors mokslai man buvo vienintelis issigelbejimas.pinigu neturiu.zodziu ar imanoma susigrazinti sveika prota ar belieka tikrai tik mirti,as turiu dabar spresti savo problemas turiu ju labai daug,bet kaip jau minejau negaliu atsikelti.man 26metai.PADEKITE.

       Atsakymas: Sveiki, Agne, jūsų laiškas labai liūdnas. Manau tokioje situacijoje geriausiai tiktų gydymas stacionare. Dėl to skubiai kreipkitės į savo apylinkės psichiatrą, jei neturite jėgų to padaryti, nedvejodama kvieskite GMP ir papasakokite apie savo mintis ir bandymus žudytis. Mirtis nėra išeitis. Nusižudyti yra lengva. Gyventi ir keistis yra sunku, bet mano galva tikrai verta nors pabandyti ir suteikti sau šansų. Linkiu sėkmės! Agnė Kirvaitienė.
. ......................................................................................................................................

Sandra
Brosiuruotoja
 
KOMENTARAS 83.
Laba dina.Mane kankina depresija jau antra savaite.Didelis nerimas,atrodo jog nebera prasmes kazka daryti.Baime pasilikti vienai,ypac vakarais,kai pradedu galvoti apie sia liga viskas pasunkeja,truksta oro nerimauju,vis galvoju kada tai baigsis,mano mintis sukasi tik apie tai kaip man pasveikti ir nebesijausti taip sunkiai,manes niekas nebedziugina,gyvenu su draugu bute,jo toks darbas kad tenka daznai pasilikti vienai,bet net jam bunant salia nesijauciu taip kaip jauciausi anksciau.Metus gyvenu Vilniuje,siaip esu is kaimo ir mane toks gyvenimas mieste varo i nevilti ilgiuosi ankstesnio gyvenimo,bet nenoriu visko mesti,cia jau turiu darba ir bijau viska mesti.Bet is kitos puses vis galvoju tik darbas ir namai,jokiu pazystamu cia neturiu.Is pradziu viskas buvo gerai,bet poto pradejau jaustis vienisa,ir likus vienai pradejau jausti baime,o po to prasidejo visi tie dalykai ka rasiau pradzioje.Padekite man noriu pasveikti kol dar galima.

       Atsakymas: Sveiki, Sandra, manau kad jums geriausiai galėtų padėti gydymas psichoterapija. Reikėtų susirasti specialistą: psichologą ar gydytoją kuris taip pat būtų ir psichoterapeutas. Tą galima padaryti artimiausiame psichikos sveikatos centre arba privačiose įstaigose. Tikrai nėra situacijų be išeičių, tik mūsų prasta dvasinė būsena trukdo mums tas išeitis atrasti. Sėkmės! Agnė Kirvaitienė.
. ......................................................................................................................................

Tadas
Vadybininkas
 
KOMENTARAS 84.
Laba diena. Norejau paklausti man depresija, manjakine depresija ar koks kitas psichikos sutrikimas. Taigi:kartais man uzeina nevaldomas noras ka nors daryti ir kai pradedu tai daryti ipusejus darbui viska metu nes nebematau prasmes ta daryti. Kartais jauciuosi nelaimingas, nepatenkintas viskuo ka darau, del visu nesekmiu kaltinu tik save, nebematau prasmes ka nors daryti, jauciuosi labai isvarges, darbe vis atidelioju darbus, sunku susikaupti, mastau apie savizudybe, karta net buvau pasiruoses virve, bet sutrukde ir negalejau visko uzbaigti. Kartais man buna taip sunku, sakytum kazkas pleso is vidaus ir vienintele iseitis tada buna tik saves zalojimas ir tada dauzau sau veida ar rankas, karta vos nesusipjausciau pirstu, bet zmona sutrukde. Man tirpsta ranku pirstai ir kai buna blogai labai skauda galva. Man vis labiau pasireiskia antropofobija, bijau dideliu zmoniu susirinkimu, ilgiau stovint eileje pradedu nerimauti ir dairytis, sunku bendrauti net su senais pazystamais.

       Atsakymas: Sveiki, Tadai, manau kad tokios būsenos kaip jūs aprašote tikrai negalima ilgiau kęsti. Skubiai kreipkitės pagalbos į savo apylinkės psichiatrą, pasitarkite dėl medikamentinio gydymo ir psichoterapinės pagalbos galimybių. Sėkmės! Pagarbiai, Agnė Kirvaitienė.
. ......................................................................................................................................

Renata
 
KOMENTARAS 85.
Laba diena! Turiu problema su vyru,Jis gyvena ir dirba uzsienyje. as su vaikais namie. Pries 1.5 men.pranese man kad nori skirtis, nes nebegali taip gyventi. mes kaip ir bet kokia kita seima, as jo klausiu tu pavargai, tau reikia poilsio. O jis tik apie skyrybas ir klaba. Su vaikais nebendrauja, su manim tik skypas ar sms, Kai paklausiu kaip tau sekasi? isgirstu atsakyma. kad man viskas yra gerai, laikausi super!!! nzn ka ir galvoti.Jauciu vydumi kad jam labai sunku, bet jis visa tai neigia. nzn ka daryt. Bandau pasikalbeti su juo, jis nekalba, sako. apie ka? man viskas l. gerai. patarkit kas tai gali buti?
. ......................................................................................................................................

Vejodena
Muzikantė
 
KOMENTARAS 86.
Labas vakaras. Man buvo gana stipri depresija, jau dabar tikriausiai mažėjanti. Gydausi 3 metus. Geriu Alventa, anksčiau 150, dabar 75. Lankausi pas psichiatrę. Mano depresija tikriausiai tipiška klimakterinė (man 53 metai). Didžiausia problema yra vakarinis apsirijimas ir alkoholizmas. Per šiuos 3 metus priaugau 25 kg svorio. Valgau, ir negaliu niekaip sustoti. Geriu nedaug (1-2 butelius alaus), bet kasdien - guluosi vakare į lovą, ėdu ir geriu, kol užmiegu. Ryte graužia sąžinė, nieko nevalgau, ir pasižadu vakare jau taip nebedaryti. Bet grįžtu namo po darbo, ir vėl tas pats - kaip zombis slenku pris šaldytuvo... Aš taip įsivaizduoju, kad man reikalinga ir psichologo pagalba, ne tik psichiatro? Ar sakyti savo šeimos gyvytojai, ar prašyti poliklinikos specialisto pagalbos (nes labai mažai uždirbu, neišgalėsiu mokėti po 100 Lt už konsultaciją)? O gal paprašyti psichiatrės, ar ji gali duoti nukreipimą?

       Atsakymas: Sveiki, manau kad jums tikrai būtinai reikalinga ne tik vaistinė bet ir psichoterapinė pagalba. Jei mokėti už privačią individualią psichoterapiją atrodo per brangu, yra dar bent 3 galimybės: 1. Prašykite savo apylinkės psichiatrės (kuri gali skirti kompensuojamą gydymą) nukreipimo pas psichoterapeutą (tai nėra paprastas poliklinikos psichologas). Jei PSC neturi pas save psichoterapeuto, jie privalo jums duoti siuntimą į kitą centrą, kuriame tokios paslaugos teikiamos. Gavusi siuntimą jūs galėsite arba lankytis privačiame centre, kur dalį psichoterapijos kainos kompensuos ligonių kasos arba lankyti nemokamą psichoterapiją valstybinėje įstaigoje ribotą sesijų skaičių. Kitas būdas - prašyti siuntimo į psichoterapijos dienos stacionarą Vasaros g. ligoninėje (vedėjas gyd. Stankūnas), ten yra eilė, tačiau galima gauti daug ir labai geros, įvairiapusės psichoterapijos (gydymosi kursas 6 sav.). 2. Bandykite susirasti psichoterapinę grupę, grupinės terapijos sesijos kainuoja pigiau 30-60lt. Tokios grupės yra renkamos ir mūsų centre. 3. Galiu rekomenduoti lankytis pas psichoterapeutą-kandidatą, kurio sesijų kaina taip pat paprastai būna 30-40lt ribose. Tai specialistas jau turintis leidimą dirbti su pacientais, tačiau dar tebesimokantis kurioje nors studijų programoje ir todėl privalantis lankyti profesionales savo darbo supervizijas. Mano galva tai yra labai geras pagalbos metodas, nes niekas nebūna tiek atsidavęs ir jautrus savo pacientams kaip gydytojai rezidentai ir kandidatai. Rekomenduoju: gyd. Iloną Ulevičiūtę +370 60088581 psichologė Eglė Račkauskaitė +370 68622320 Sėkmės! Pagarbiai, Agnė Kirvaitienė.
. ......................................................................................................................................

Denisas
 
KOMENTARAS 87.
Aš pasakiau - ko nenori matyt, net psichologė buvo profesionali. Bet manęs negirdėjo...
. ......................................................................................................................................

Dalia
 
KOMENTARAS 88.
Laba diena,nezinau net kaip suformuluoti savo klausima.Situacija yra tokia jog daugeli savo laika praleidziu viena namuose,tapau nepagrystai itari,vis dazniau ir dazniau uzklumpa pisimistines mintys apie gyvenima mane supancius zmones,daznai iseinu is saves turiu omenyje pratrukstu piktumu,asoromis buvo keli kartai nerviski priepuoliai, isterija, pries savaite pagavau save mintyse beskaiciuojant ranku pirstus... Jaudinuosi kai reikia susitikti su draugais, nejaukumo ir nepasitikejimo jausmas galima sakyti nuolat.Gimtadienio vakarelyje be priezasties puoliau i asaras ir daugiau tokiu panasiu situaciju.Tai yra viena is depresijos rusiu ar tik laikina krize kuri baigsis ir be gydymo?Labai dekui uz jusu atsakyma

       Atsakymas: Sveiki, Dalia, panašu kad išgyvenate vis sunkėjančią krizę, nelabai galiu pasakyti, dėl ko taip ėmė jums ir nutiko, tam reikėtų, kad ateitumėte į konsultaciją, tačiau iš to ką parašėte, tikrai siūlau ilgiau nebedelsti ir kreiptis pagalbos į specialistus. Pagarbiai, psichoterapeutė Agnė Kirvaitienė.
. ......................................................................................................................................

Evaldas
dabar jau bedarbis
 
KOMENTARAS 89.
tariu jum labas.noreciau issikalbeti,buvau visiskai degradaves zmogus yklimpes y narkotiku liuna,bet sutikau pacia nuostabiause mergina kuri mane istrauke is viso to,parode ka reiske meile kuria netikejau,bet ja karstai pamilau,su ja pamaciau pasauly kitu kampu,manim niekada niekas nesirupino taip kaip ji,patyriau per ta laika su ja dziaugsma svelnuma,o galvojau kad as jokiu jausmu neturiu,zodziu ji mano angelas siustas dievo.bet atejo tokia diena kai per daug prisileidom viena mergina prie musu,kuri atrode labai gera,bet ji apsuko mano mylimajai galva ir mus isskyre,dabar man beprotiskai sunku tarytum vakar gimiau ir dar negaliu su tuo susitaikyt kad jos salia nera,as be jos nebemoku gyventi,nezinau ka man dabar daryti,kikviena diena galvoju pasitraukti is gyvenimo,man neina galvot nes visos mintys tik apie ja ir kaltinu tik save.nesitikiu kad man padesit bet mazu patarsit uz ko man griebtis,nuo ko pradet kabintis y gyvenima.

       Atsakymas: Sveiki, Evaldai, rašote labai dramatiškai, galiu tik nujausti, kad jums iš tiesų labai sunku. Paprastai mylimieji, žmonės kuriais galime pasitikėti mums siunčiami kaip dovanos ir juos gavus reikia mokėti saugoti ir tausoti. Gera žinia yra tai, jog tikras meilės ryšys nėra pavaldus laikui ar aplinkybėms, jei rašote, kad mylėjote merginą ir galėjote keistis, kabintis į gyvenimą ir kovoti su savo destruktyvumu, noriu tikėti, kad šita meilė ir jos prisiminimas turi galių ginti jus ir saugoti ateityje. Kaip rašoma Evangelijoje: "Melė niekuomet nesibaigia.", todėl noriu palinkėti nenustoti Vilties, Tikėjimo ir toliau kabintis į gyvenimą. Pagarbiai, psichoterapeutė Agnė Kirvaitienė.
. ......................................................................................................................................

regina
 
KOMENTARAS 90.
Ar depresija gali tureti fiziniu pozymiu; galvos svaigimas, elektrines iskrovos per visa kuna, nemiga, galvos tirpimas?

       Atsakymas: Sveiki, Regina, taip, dažnai žmonėms sergantiems depresija ar nerimo sutrikimais, būna ir fizinių negalavimų, tokių kaip galvos svaigimas, galūnių tirpimas, nemiga. Elektrinės iškrovos per visą kūną nėra labai būdingas dalykas, ką nors tiksliau specialistai galėtų pasakyti, jei atvyktumėte į konsultaciją. Pagarbiai, psichoterapeutė Agnė Kirvaitienė.
. ......................................................................................................................................

Ruta
 
KOMENTARAS 91.
Pries metus laiko mano mama istiko sokas, nes suzinojo apie patevio neistikybe. tai buvo ziaurus periodas, nes neistikimybe nebuvo vien tik fizine, bet emocine: jis pamilo meiluze. Po 15 metu nuostabaus vestuvinio gyvenimo, ta diena buvo sokas, nuo kurio mama iki siol neatsigavo. Blogiausi, kad ji nori su juo buti ir iki siol jie gyvena kartu. Ji sako, kad kartais jis geras (draugo formoj) bet vis karts nuo karto pasitaiko epizodu, kai ji man skambina vidury nakties ir verkia taip, kas as net zodziu nesuprantu. Ji sako, kad negali buti viena, kad ji myli, nors jis ja manipuliuoja, ir sako, kad vienatve ja nuves iki savizudybes, nors as matau, kad toks gyvenimas, tas pats kas nusizudyt tik letai. Nezinau, kaip jai padet suprast, kad vienai bus geriau nes nebus pastovaus emocionalinio terorismo is jo puses. Kartais nebegaliu net su ja kalbet, kaip mane ima siutas ir neviltis. Pas psichologus ejo ir vaistus gere.Nepadejo. Vel viskas grizta i pradini taska. Padekit.

       Atsakymas: Sveiki, Saule, linkiu nenuleisti rankų, psichologinė pagalba yra be galo subjektyvus dalykas. Ieškokite specialisto, kuriuo galėtumėte pasikliauti, o radusi tęskite bendradarbiavimą, atnaujinkite psichoterapiją ir vaistų vartojimą. Sėkmės! Pagarbiai, Agnė Kirvaitienė.
. ......................................................................................................................................

LINA
 
KOMENTARAS 92.
labas vakara labai noreciau jusu paprasyt patarimo man buvo diagnozuota didutine depresija paskirti antidepresantai ir raminamieji vaistai geriu viska saziningai tik problema ta kad tik viena daktare pas mane ja mato visi kiti daktarai ir psichologe sako kad jos nera ir liepia negert vaistu nes tik blogiau bus as ir pati jos nejauciu o as jau nebezinau kuo tiketi ir ka daryti kad nepakenciau sau labai aciu uz atsakyma

       Atsakymas: Sveiki, Lina, manau, pirmiausia turėtumėte susirasti tokią daktarę, kuria jūs pilnai pasitikite. Tuomet nebesiblaškyti ir neklausyti jokių patarimų iš šalies, o pastoviai ir reguliariai bendrauti su savo gydytoja ir drauge su ja, pasitarus, suplanuoti savo gydymą ir jo pabaigą. Pagarbiai, Agnė Kirvaitienė.
. ......................................................................................................................................

Aivaras
 
KOMENTARAS 93.
Labai ačiū už paprastą, lengvai skaitomą ir labai reikalingą straipsnį. Norėjau pasiteirauti, ką daryti tokiu atveju, kai žmogus suvokia, jog serga depresija ir jam reikalinga pagalba, tačiau bijo kreiptis į specialistus, nes kreipimąsi į psichoterapeutus traktuoja kaip asmenybės (ir asmeninį) pralaimėjimą, su kuriuo negali susitaikyti, o kartu - valdo gėda, kad nesusitvarko pats su savimi? Iš anksto dėkoju už atsakymą.

       Atsakymas: Sveiki, Aivarai, su šia problema susiduria kiekvienas dvasiškai kenčiantis žmogus. Padaryti už tą žmogų neįmanoma nieko, kad ir kaip kartais mums norisi. Tačiau, vis tik manau, jog jei šalia esantis artimas žmogus, kuriuo pasitikima, pastoviai ir tvirtai užsimena apie psichoterapinę pagalbą, jos privalumus ir tikėjimą ja, tai vis tiek galų gale suveikia. Pirmiausia reikia palikti erdvės kenčiančiam žmogui pačiam spręsti, kad ir kaip skaudu mums tai bebūtų. Pagarbiai, Agnė Kirvaitienė.
. ......................................................................................................................................

Nida
technologė
 
KOMENTARAS 94.
Depresinis charakrerio tipas - paveldimas.Labai svarbu save pazinti ir kuo anksciau.Toks asmuo nuolat iesko tobulumo savyje ir aplinkiniuose,tai didelė bėda šiems laikams.Tai labai patyriau.Vaistai nepadėjo,jutau šalutini poveiki.Padėjo - visuomeninis darbas, padėti kitam,kuriam dar blogiau, sureguliuoti mitybą, kartais pabadauti, reguliariai neintensyviai sportuoti, dirbti fizinį darbą ir nuo jo pavargti, eiti miegoti apie 22val.,nors depresinio char žmonės darbingiausi vakare,o pasyviausi ryte 9-11val.Reikia be atlygio daryti gerus darbus,dalyvauti saviveikloj,šokti,negerti alkoholio.Tai patvirtinu savo patirtimi.Nesu dievobaiminga.Kai taip elgiausi, isgijau ir suradau mylima žmogų.Man 49 metai.
. ......................................................................................................................................

bartas
 
KOMENTARAS 95.
sveiki. man diagnozuota vid.sunkumo depresija. bukle vis blogeja parasyta man sertralinum 100 doze ryte bet bukle stipriai blogeja ir gyvent nenoriu vel miegas sutriko be galo pykstuos su savo mylimaja ji mane izeidineja tai tik verkiu ir daugiau nieko. Prasau atsakykite ar galima negydant depresijos mirti tuo labiau kad bukle blogeja?

       Atsakymas: Sveiki, Bartai, tikrai nelengva jums atsakyti - greičiau jau norisi šaukti: TUOJAU PAT KREIPKITĖS Į SAVO APYLINKĖS PSICHIATRĄ. Akivaizdu, jog gydymas jums nepadeda, iš to ką rašote, panašu jog smarkiai kenčiate, gal būt jums geriausiai galėtų padėti intensyvus gydymas, kuris įmanomas tik ligoninėje ar bent jau dienos stacionare. Taip, negydant depresijos, galima mirti, rečiau nuo pačios depresijos, nes itin retai taip nutinka, kad žmogus kankinasi to, kol tampa visiškai abejingas sau ir aplinkai: nevalgo, negeria, nesiprausia ir tik nuolat guli lovoje arba miega. Greičiau mirštama nuo depresijos komplikacijos - savižudybės. Kadangi rašote, kad ir jums nebesinori gyventi, mano pareiga jus perspėti, jog neįsiklausydamas į mano žodžius ir tuojau pat nesikreipdamas pagalbos į specialistą jūs ir tik jūs esate atsakingas už savo pasirinkimą. Tačiau liga nėra bausmė už jūsų nuodėmes ar koks nors jūsų asmeninis trūkumas. Ligas galima ir reikia gydyti. Jei sunku vienam tai padaryti, paprašykite kad su jumis pas gydytoją nueitų jūsų artimieji ar draugai, žmonės kuriais pasitikite. Nėra ko delsti ir kankintis - šiais laikais depresijoms gydyti yra tikrai daug įvairių galimybių. Sėkmės! Pagarbiai, Agnė Kirvaitienė.
. ......................................................................................................................................

Natalija
 
KOMENTARAS 96.
Sirgau depresija daugiau nei puse metu. Man buvo labai sunkus nuotaikos sutrikimas su psichoze, pastoviai save menkinau, kaltinau, negalejau mokytis, atlikti net paprastu darbu. Maniau, kad niekada nepasveiksiu. Daug kur gydziausi, vartojau ivairiausius antidepresantus, bet man jie netiko, psichoterapija irgi nepadejo. Mane isgelbejo tik elektoimpulsine terapija (elektrosokas) bei pakeisti vaistai. Kai paveikau iskart pasivyjau mokslus, sugrizo emocijos, bet vaistus vis dar vartoju.

       Atsakymas: Sveiki, Natalija, taip, kai nepadeda kelių rūšių vaistai, ypač sunkiais atvejais, dar lieka EIT. Džiaugiuosi dėl jūsų ir linkiu dvasinės ramybės bei sveikatos. Sveiki, linkiu jums pagaliau apsispręsti ir kreiptis į psichikos spiecialistą. Gyd. psichoterapeutė Agnė Kirvaitienė.
. ......................................................................................................................................

marius
menininkas
 
KOMENTARAS 97.
As pats geriau antidepresantus gal kokius 5 metus. Bandem pataikyt kas tiktu, bet nieks nepadejo ir neisgyde. Psichoterapija taip pat nepadejo. Labai padejo tik kunigu maldos, misios ir ispazintis. Bet vistiek dar sergu gana sunkiai. Nesijauciu sveikas.

       Atsakymas: Sveiki, Mariau, tikėjimas ir malda yra galingas vaistas. Tačiau linkiu nenuleisti rankų ir susirasti specialistą (gydytoją ar psichoterapeutą), kuris vis tik parinktų tinkamą jums gydymą. Sunkiais atvejais tai iš tiesų gali užtrukti. Sėkmės! Pagarbiai, Gyd. psichiatrė - psichoterapeutė Agnė Kirvaitienė.
. ......................................................................................................................................

Saule
 
KOMENTARAS 98.
Man depresija buvo uzejusi po pirmojo gimdymo.Nesuprasi,kas viduje daresi.Svarbu tureti kam issisneketi.Reikia,kad butu nors vienas zmogus,kuris besalygiskai palaikytu.Vyrui depresija buvo,kai problemos persimete i lytini gyvenima.Tada Prostamolis jam tikrai padejo.Tik gere ilgokai,gal tris men.Svarbu dave rezultata.Svarbu laiku suvokti kas kelia nerima ir imtis atitinkamu priemoniu.
. ......................................................................................................................................

liuda
darbuotoja vokietiji
 
KOMENTARAS 99.
laba diena.perskaicius visa straipsni,supratau,kad sergu depresija,is kurios pati jau neissikapstysiu,tiek kad zudytis niekad negalvoju.patarkite,kokia literatura skaityti ir kaip jos gauti.skaitau lietuviskai ,rusiskai ir vokiskai,maloniausiai -lietuviskai.aciu.

       Atsakymas: Sveiki, man asmeniskai labai norisi visiems besidomintiems dvasios negalavimais rekomenduoti paskaityti I. Yalomo "Meiles budelis" - tai knyga ne konkreciai apie depresija, taciau apie keleta panasiu negalavimu ir pichoterapini gydyma. Daug kartu teko isitikinti, jog vien tik specialios medicinines literaturos skaitymas (apie ligas, vaistus ir etc.) praktiskai niekuo pacientams nepadeda... Sekmes! Pagarbiai, gyd. A. Balod
. ......................................................................................................................................

Dmitrij
Vadybininkas
 
KOMENTARAS 100.
Geras straipsnis.Dabar supratau kas man yra.Vidutines rusies depresija.

       Atsakymas: Sveiki, vien tik supratimas negydo. Linkiu jums kreiptis adekvacios pagalbos. Sekmes! Gyd. A. Balod
. ............................................................................................................................................................................................

  Parašyti komentarą:

 
Kontaktinis asmuo *   
El. paštas *    
Pareigos    
Telefonas